Orientační nabídka


 

Lounská škola uspořádala novinářský den

001
Minulý týden se žáci Střední odborné školy v Lounech, která je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, podrobněji seznámili s novinářskou profesí v rámci novinářského dne. Již ráno se všichni sešli v aule školy, kde si vyslechli přednášku šéfredaktorky Svobodného hlasu Květy Tošnerové o historii prvního porevolučního týdeníku na Lounsku a o procesu tvorby regionálních novin.
Tisková zpráva z 23. listopadu 2011
 

 
 

Žáky zajímalo především fungování malé redakce v tržní ekonomice - dle slov šéfredaktorky je tvorba novin spíš srdeční záležitostí než výdělečným podnikem. V průběhu dne se pak studenti střídali v počítačových učebnách, kde psali texty na jedno z vybraných témat - neomezovali se pouze na publicistický styl typický pro novinařinu, ale využili i jiné slohové útvary - reportáž, vyprávění, úvahu či dokonce báseň. Odměnou jim bude nejen otištění textů ve školních novinách a Svobodném hlase, ale pro dvacet nejlepších jsou připraveny jako ocenění flash disky.

 

Cílem projektového dne bylo seznámit studenty s fungováním regionálního tisku a motivovat je, aby zkusili napsat text, který bude zveřejněn. „Během hodin českého jazyka bychom tento cíl těžko splnili, v rámci projektu se s chutí zapojili studenti celé školy a ani si nevšimli, že se vzdělávají. Komenského motto ‚škola hrou‘ opravdu funguje,“ dodala Petra Karfíková z lounské střední školy.

 

01

01

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 23.11.2011 / 23.11.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém