Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Podpora venkova > Má vlast cestami proměn

 

Má vlast cestami proměn

 
 

Putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině. Díky odhodlání místních lidí a ochotě řady donorů se chátrající stavby mění v důstojné objekty s užitečnou náplní, veřejný prostor dostává novou tvář, sakrální objekty nacházejí svůj ztracený smysl a příroda se nadechuje k novému životu.  

Má vlast
Výstavu pořádá Cestami proměn, z.s.  ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad. Partnery výstavy jsou kraje České republiky a spolupracuje řada dalších organizací a institucí. Výstavou děkujeme tvůrcům proměn za jejich úsilí vytvářet hezčí a užitnější prostředí pro nás všechny. 


>> Více o výstavě na www.cestamipromen.cz <<


A jak celá myšlenka výstavy vznikla?

„Zrodila se v malé vesnici v Pošumaví, v Novém Dvoře u Myslíva. Rybníček na návsi, který kdysi sloužil jako náhon pro mlýn, přišel vlivem meliorací o vodu a po dlouhá léta sloužil jako místní skládka. Zarůstal vrbami, které se rozlamovaly a pádem kmenů překrývaly vrstvy odpadků. O Velikonocích roku 2002 se místní obyvatelé a chalupáři pustili do práce. Prostor se souhlasem starostky vyčistili, ve spolupráci se zemědělskými družstvem pokryli ornicí, oseli trávou. Zpracovala jsem architektonický projekt, který všichni místní odsouhlasili. Následovala výsadba stromů a keřů, pánové vlastnoručně a ze svého dřeva vyrobili altán a herní prvky na dětské hřiště. Proměna k neuvěření, bez veškerých dotací. Ale vystavit ji nemůžeme, nemáme totiž fotky před úpravou,“ popisuje zahradní architektka a zakladatelka výstavy Drahomíra Kolmanová.


Aktuální informace:

Přihlášky proměn na 13. ročník je možné podávat prostřednictvím formuláře na našem webu http://cestamipromen.cz/prihlasit-promenu do konce října 2020.

 

Kontext

Umístění: Menu > 2014 - Mapa stránek > Rozvoj kraje > Podpora venkova > Má vlast cestami proměn

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém