Orientační nabídka

Malí fotbalisté bojovali v Teplicích o McDonald‘s Cup

Na tréninkových hřištích na Stínadlech v Teplicích se odehrálo krajské finále 23. ročníku fotbalového poháru McDonald´s Cup. Ve dvou věkových kategoriích, té mladší (6 až 9 let) a té starší (10 až 11 let), soupeřilo vždy osm týmů v každé skupině.
Tisková zpráva ze dne 12. května 2022
23. ročník McDonald´s Cup

V mladší kategorii získali zlaté medaile kluci ze ZŠ Jungmannova Roudnice nad Labem. Poslední krok k úspěchu udělali ve finále, když zdolali stejně staré kluky z teplické ZŠ Edisonova. Ve starší kategorii se z celkového prvenství radovali mladí fotbalisté ze 7. ZŠ Most. Ve finále porazili protivníky ze ZŠ Bílá cesta Teplice. Akce se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera.

„Fotbal je krásná hra, která se dá hrát skoro kdekoli. Na klucích je vidět, jak je to baví a že hrají opravdu srdcem. Podobné profesionálně připravené turnaje pro děti skvěle pomáhají k popularizaci sportu mezi mládeží. Vítězům blahopřeji a doufám, že budou náš region skvěle reprezentovat i na celostátním finále,“ řekl hejtman Jan Schiller.

Vítězové obou kategorií postoupili do celostátního finále hraného v termínu od 31. května – 1. června 2022 opět v Teplicích, kde se zúčastní 16 nejlepších školních týmů z obou věkových kategorií. Letošními patrony akce jsou Adam Hložek (hráč „A“ týmu AC Sparta Praha) a Kateřina Svitková (hráčka anglického klubu West Ham United).

23. ročník turnaje nabídl skvělou podívanou už v semifinálových bojích

Turnaj byl plný emocí. Hráči Rumburku padli v semifinále klukům z Roudnice nad Labem až po penaltách
Turnaj byl plný emocí. Hráči Rumburku padli v semifinále proti klukům z Roudnice nad Labem až po penaltách

Ve finále kategorie B se radují kluci z mostecké ZŠ po vstřelení gólu

Gepardice Jane, maskot teplických fotbalistů, a 16 týmů, které se turnaje zúčastnilo

Turnaje se zúčastnilo i pět dívek. Obdržely zvláštní ocenění

Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller předal vítěznému celku kategorie A pohár

Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller předal pohár i vítěznému celku z kategorie B

Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 12.5.2022 / 12.5.2022 | Zveřejnit od: 13.5.2022