Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Masarykova nemocnice se pyšní zrekonstruovaným dětským pavilonem

 
foto
V červenci letošního roku začala rekonstrukce dětské kliniky ústecké nemocnice. Během stavebních prací byly vybudovány nové ambulance, stacionář a centrální šatny pro zaměstnance. Stavební práce proběhly v tomto rozsahu po více jak dvaceti letech, tedy poprvé od doby výstavby tohoto komplexu. Slavnostního představení moderních a příjemných prostor se za Ústecký kraj zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček, 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák, krajský zastupitel a předseda Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad Milan Pipal a řada dalších hostů.
 

 
 

„Myslím si, že investice do zdravotnictví je velmi důležitá a investice do dětského zdravotnictví je ještě důležitější, protože právě děti jsou naše budoucnost a mělo by se jim dostat té nejlepší péče, což tyto nádherně zrekonstruované prostory jistě zajistí,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček při slavnostním představení opraveného dětského pavilonu ústecké Masarykovy nemocnice a zároveň také poděkoval všem pracovníkům za jejich tvrdou práci.

 

Dětský pavilon se dočkal v rámci rekonstrukce nejen vybudování nových ambulancí, stacionáře a centrálních šaten pro zaměstnance, ale také je v zrekonstruovaných prostorách nová elektroinstalace, vzduchotechnika a rozvody medicinálních plynů. Zrekonstruované prostory tak po více jak dvaceti letech doslova září novotou.

 

„Krajská zdravotní v roce 2015 zažívá v rámci investic velmi dynamický rozvoj. Představenstvo, když přijímalo své cíle na volební období, tak rozhodlo kromě jiných rekonstrukcí i o rekonstrukci dětského pavilonu v ústecké Masarykově nemocnici. Chtěl bych zdůraznit, že dnes jsme ukončili první částečnou rekonstrukci tohoto pavilonu, ve které bychom chtěli v příštím roce pokračovat. Dokončíme tak celkovou rekonstrukci dětského pavilonu nemocnice, včetně zateplení budovy a generální opravy,“ uvedl Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

 

„Chtěl bych také poděkovat Ústeckému kraji, jako jedinému akcionáři Krajské zdravotní, který navýšil základní kapitál společnosti, a tím nám formou investičního financování spoluúčasti projektu ve výši 15% pomohl rekonstrukci realizovat,“ dodal Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s.

 

Stavební práce si po dobu rekonstrukce vyžádaly uzavření hlavního vchodu dětského pavilonu D2 a pacienti po dobu uzavírky využívali vchodu vedlejší budovy D1. Návštěvy provizorně využívaly zadního vchodu do objektu D2. Rekonstrukce části dětského pavilonu si rovněž vyžádala omezení parkování na přilehlých parkovištích. Dalším nezbytným omezením bylo uzavření lůžkové části porodnice (šestinedělí) – nadstandard. Přes oddělení vedla dočasně spojovací cesta mezi jednotlivými budovami dětského pavilonu.

 

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na rekonstrukci dětského pavilonu podíleli. Představenstvu, které akci zařadilo mezi prioritní realizace tohoto roku, vedení Krajské zdravotní a zvlášť generálnímu řediteli, který to nevzdal ani přes komplikace s realizací veřejné zakázky. Díky patří dodavatelům, kteří byli vystaveni obrovskému časovému tlaku, ale zejména těm, kterých se rekonstrukce dotkla v reálném provozu, lékařům, sestrám a všem ostatním, kteří s rekonstrukcí měli co k dočinění,“ uvedl Josef Liehne, ředitel zdravotní péče ústecké Masarykovy nemocnice.

 

Realizace projektu byla rozsáhlá a hodnota veřejné zakázky vzešlá z otevřeného výběrového řízení dosáhla 21 618  431 Kč včetně DPH s 85 % finanční podporou z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS 2 Severozápad.

 

Zdroj: KZ, a.s

 

foto
Zleva předseda představenstva Jiří Novák, primář dětské chirurgie Petr Polák, hejtman Oldřich Bubeníček, Jana Havlicová, ředitelka Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad, přednosta dětské kliniky Jaroslav Škvor.

foto
Prohlídka zrekonstruovaných prostor.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 12.12.2015 / 12.12.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém