Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 620 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 25  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
30.3.2021Žádosti do programu COVID 2021 bude MPO přijímat od 12. dubna
Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo výzvu k novému programu podpory COVID 2021. Žádosti budou podnikatelé moci podávat od 12. dubna. Výzvu k programu COVID – Nepokryté náklady resort zveřejní ve čtvrtek.
Ing. Martin Volf
29.3.2021Týden očima hejtmana Jana Schillera 22. – 28. března
První jarní týden je za námi. Doufám, že se vám podařilo načerpat energii ze stále sílících slunečních paprsků a že poslední březnové dny pro vás budou jen příjemné. Pondělní zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje jste mohli sledovat po celý den v přímém přenosu. Kromě situace v Krajské zdravotní, a. s., byla předmětem diskuse také příprava Vysokorychlostní trati na území Ústeckého kraje.
Ing. Martin Volf
29.3.2021Kůrovcem je nejvíce postižená oblast Šluknovského výběžku, říká radní Michal Kučera
Radní Michal Kučera, do jehož kompetence spadá oblast regionálního rozvoje, zemědělství a rozvoje venkova, se vyjádřil ke kůrovcové kalamitě, která sužuje lesní porosty v kraji.
Mgr. Hana Šťástková
29.3.2021Česko si v Německu polepšilo. Pozemní tranzit z ČR bude nově bez testu
Německo zařadilo Českou republiku společně se Slovenskem a Francií mezi skupinu zemí s vysokým rizikem nákazy (Hochinzidenzgebiet). Přesun z kategorie států s mutující variantou viru znamená, že Německo uvolní mj. průjezd pozemní dopravy přes své území bez testů. Toto rozvolnění se dotkne zejména nákladní dopravy. Změna platí již od půlnoci ze soboty na neděli 28. března 2021.
Ing. Martin Volf
19.1.2009Ústecký kraj se představil na veletrhu Regiontour v Brně
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Od čtvrtku 16. do neděle 18. ledna patřil areál brněnského výstaviště veletrhům cestovního ruchu Regiontour a GO. Také letos byl mezi bezmála třinácti stovkami vystavovatelů z 31 zemí Ústecký kraj.
Mgr. Veronika Kindlová
28.3.2021Ústecký kraj blahopřeje všem pedagogickým pracovníkům
Den učitelů je dnem vyhlášeným k poctě všech pedagogických pracovníků. V České republice je určeným dnem 28. březen, výročí narození Jana Amose Komenského. Den učitelů byl vyhlášen v roce 1955 jako morální ocenění práce pedagogů. V mnoha zemích světa se slaví Mezinárodní den učitelů stanovený v roce 1994 Organizací spojených národů na 5. října. Mezinárodní den učitelů, ani Den učitelů, není zařazen mezi tzv. významné dny.
Ing. Martin Volf
9.1.2009RWE Transgas: Zásobování zákazníků zemním plynem
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Zásobování všech zákazníků RWE zemním plynem na celém území republiky je i nadále stoprocentní. Dále do České republiky proudí zemní plyn severní cestou a zahraniční dodávky společnost doplňuje čerpáním zemního plynu z podzemních zásobníků.
Mgr. Veronika Kindlová
26.3.2021Krajská zdravotní získala od ministerstva zdravotnictví pro pracoviště ústeckého Kardiocentra statut centra komplexní kardiovaskulární péče
Krajská zdravotní, a. s., (KZ) získala od Ministerstva zdravotnictví České republiky pro pracoviště Kardiocentra v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o.z., statut centra vysoce specializované komplexní kardiovaskulární péče pro dospělé. KZ je největším poskytovatelem lůžkové zdravotní péče v České republice a vedení společnosti, za významné kontinuální podpory vedení Ústeckého kraje, usilovalo o rozšíření statutu centra vysoce specializované kardiovaskulární na komplexní prakticky čtyři předchozí roky.
Ing. Martin Volf
9.1.2009RWE Transgas: Zásobování České republiky zemním plynem
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Dodávky zemního plynu do České republiky severní cestou přes hranice z Německa jsou stabilní. Stejně tak i situace v zásobování
zákazníků na celém území republiky je stoprocentní. Aktuálně nedochází k žádným problémům v zásobování zemním plynem.
Mgr. Veronika Kindlová
25.3.2021Filmová natáčení v Ústeckém kraji pokračují
Koronavirová pandemie doslova „připoutala“ lidi k televizím a donutila je sledovat různé filmové obsahy, které nabízí televize a internet. Kreativní průmysl je stejně jako jiná odvětví v ČR ochromen, ale filmové štáby pokračují za nejpřísnějších opatření v natáčení. Výjimkou není ani Ústecký kraj.
Mgr. Hana Šťástková
2.1.2009Také letos dá Ústecký kraj dárek prvnímu novoročnímu miminku
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
„Chceme pokračovat v tradici a i letos dát prvnímu občánkovi Ústeckého kraje nového roku finanční dárek,“ uvedla hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová v reakci na zprávu o tom, že prvním novorozencem roku 2009 v kraji je holčička Veronika, která se narodila v rumburské porodnici minutu po silvestrovské půlnoci.
Mgr. Veronika Kindlová
27.3.2021Nezapomeňte, Sčítání 2021 se blíží
První etapa sčítání lidu, domů a bytů 2021 startuje o půlnoci z pátku 26. na sobotu 27. března 2021. Umožní jednodušší a rychlejší splnění zákonné povinnosti online formou, kterou lze využít jednak v mobilní aplikaci stažením z App Store nebo Google Play pod názvem „Sčítání21“, nebo na webové stránce www.scitani.cz, a to až do 9. dubna. Druhá etapa, klasické vyplnění tištěného formuláře, pak začne 17. dubna a skončí 11. května 2021.
Mgr. Hana Šťástková
31.12.2008Od prvního ledna předsedá Česká republika Evropské unii
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
S prvním dnem roku 2009 začíná také půlroční předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. Předsednictví je mimo jiné příležitostí pro zviditelnění předsedající země v rámci EU. Šance zviditelnit se chápe i Ústecký kraj.
Mgr. Veronika Kindlová
24.3.2021Krizový štáb Ústeckého kraje projednal situaci v regionu
Krajský krizový štáb se schází pravidelně v týdenních intervalech a projednává aktuální situaci v regionu v době koronavirové krize. Komunikuje potřeby kraje směrem k Ústřednímu krizovému štábu České republiky. Z dnešního jednání byl např. doporučen nový krajský koordinátor pro očkování v Ústeckém kraji.
Ing. Martin Volf
30.12.2008V Ústeckém kraji je 6578 památkově chráněných objektů
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Ústecký kraj se podle posledních údajů může pochlubit 6578 objekty, které jsou památkově chráněny. Kromě kostelů, hradů, zámků a dalších budov sem spadají také boží muka, kapličky, ohradní zdi, brány, věže, sochy a sousoší a další nemovitosti.
Mgr. Veronika Kindlová
24.3.2021Martin Hausenblas se již potřetí stal vítězem soutěže EY Podnikatel roku Ústeckého kraje
Vítězem soutěže a držitelem titulu EY Podnikatel roku 2020 Ústeckého kraje se stal Martin Hausenblas ze společnosti MALFINI, a. s., která je jedním z nejvýznamnějších výrobců a dovozců reklamního textilu ve střední Evropě. Martin Hausenblas zároveň stojí za zrodem aplikace Liftago pro objednání taxi služby.
Mgr. Hana Šťástková
19.12.2008Hejtmanka Jana Vaňhová předala policejním a zdravotnickým záchranářům ocenění
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Bezmála čtyři desítky policistů dnes převzaly z rukou hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové vyznamenání, která jim udělil policejní prezident. Jde o medaile „Za statečnost“, „Za věrnost“ a „Čestné medaile Policie České republiky“.
Mgr. Veronika Kindlová
23.3.2021Týden očima hejtmana Jana Schillera 15. – 21. března
Na pondělí 22. března připadl Světový den vody a již brzy se můžeme v krajském městě Ústí nad Labem těšit na výstavu Voda & Civilizace. Osobně mám k přírodě a životnímu prostředí velmi blízko. Již jako poslanec jsem ve Sněmovně prosazoval vždy takovou politiku, která dbá a pečuje o naši přírodu.
Ing. Martin Volf
16.12.2008Na krajském úřadě se sešli krizoví pracovníci obcí s rozšířenou působností
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Dnes se uskutečnila na Krajském úřadu Ústeckého kraje pracovní porada krizových pracovníků obcí s rozšířenou působností Ústeckého kraje za účasti zástupců Krizového řízení Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje, Zdravotnické záchranné zdravotnické služby Ústeckého kraje, Policie ČR a Krajského vojenského velitelství.
Mgr. Veronika Kindlová
23.3.2021Krajští zastupitelé se připojili k iniciativě Minuta ticha
Při včerejším zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje drželi krajští zastupitelé minutu ticha za všechny oběti pandemie koronaviru v České republice. Připojili se tak k iniciativě Minuta ticha, která se konala dne 22. března ve 12 hodin jako pietní vzpomínka na zemřelé v souvislosti s onemocněním COVID-19 a za účelem vyjádření účasti s pozůstalými. Ústecký kraj přerušil zasedání zastupitelstva a tichou vzpomínkou se k této iniciativě připojil.
Ing. Martin Volf
11.12.2008Ústecký kraj se ohrazuje proti rušení komplexního onkologického centra v Chomutově
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Rada Ústeckého kraje prostřednictví náměstka Pavla Koudy protestuje proti plánu Ministerstva zdravotnictví ČR odebrat onkologickému pracovišti Nemocnice Chomutov statut komplexního onkologického centra.
Mgr. Veronika Kindlová
23.3.2021Školy pečující o děti ve věku od 2 do 10 let dostaly testy na COVID-19
Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 19. března 2021 jsou všichni zaměstnanci škol a školských zařízení pečující o děti ve věku od 2 do 10 let v souladu s unesením vlády České republiky ze dne 15. března 2021 č. 212 povinni podstoupit test na přítomnost viru či antigenu viru SARS-CoV-2. Na území Ústeckého kraje se jedná celkem o 34 škol a školských zařízení s 1 532 zaměstnanci. Pro tyto Ústecký kraj obdržel od Ministerstva vnitra celkem 11 250 testů, které mezi ně rozdělil a ve spolupráci s obcemi s rozšířenou působností je dnes začíná do určených škol rozvážet.
Mgr. Hana Šťástková
5.12.2008V Praze poprvé zasedla Asociace krajů České republiky ve III. volebním období
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
V Praze se uskutečnilo ustavující zasedání Asociace krajů České republiky. Novým předsedou AKČR byl zvolen hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, 1. místopředsedou se stal pardubický hejtman Radko Martínek, dalšími místopředsedy byli zvoleni Martin Tesařík, hejtman Olomouckého kraje, David Rath, hejtman Středočeského kraje, Jiří Běhounek, hejtman Vysočiny a Milada Emmerová, hejtmanka Plzeňského kraje.
Mgr. Veronika Kindlová
23.3.2021„Ošetřovné“ OSVČ za únor spuštěno. Žádosti lze podávat do 19. dubna
Do 19. dubna mohou osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) opět žádat o „Ošetřovné“ OSVČ. Dotace související s koronavirem se tentokrát týká období od 1. do 28. února 2021. Žádosti lze podávat prostřednictvím elektronického formuláře dostupného přes webové stránky www.mpo.cz/osetrovneosvc.
Ing. Martin Volf
5.12.2008Nadpřirozené bytosti přišly zkontrolovat úředníky
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Byli zaměstnanci Krajského úřadu Ústeckého kraje hodní, nebo celý rok zlobili? Na to se dnes v kancelářích krajského úřadu v Ústí nad Labem ptali čertice a anděl, kteří pak podle odpovědí rozdávali odměny z košíku plného bonbónů a dalších dobrot.
František Janačík

Zobrazeno je 25 z celkem 620 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 25  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém