Orientační nabídka


 

Měsíc čtenářů bude v Knihovně s festivalem komiksu nebo s Nocí s Andersenem

Se začátkem jara je knihovní tradicí celorepubliková kampaň Březen – měsíc čtenářů, jejímž hlavním cílem je podpora četby a čtenářství. Do kampaně se opět zapojí i Knihovna Ústeckého kraje. Ta si pro své čtenáře připravila například hudební setkání s Jaroslavem Svěceným, festival fantasy a komiksu nebo oblíbenou Noc s Andersenem.
Tisková zpráva ze dne 1. března 2023
Knihovna Ústeckého kraje
 

 
 
Velkou programovou novinkou knihovny bude 24. a 25. března festival Fankom: 24 hodin fantasy a komiksu. Na této akci se návštěvníci budou moci zúčastnit celonočního hraní RPG deskových her, navštívit zajímavé přednášky, stánky s komiksy, fantasy workshopy nebo komiksovou dílnu Marka Rubce. Dále dojde i na turnaj v počítačové hře Bulánci, malování 3D modelů, hraní Warhammeru, Pokémonů a Minecraftu. Hlavním hostem festivalu bude autor fantasy a sci-fi knih František Kotleta.

Po několika letech se do knihovny v pátek 31. března vrátí Noc s Andersenem, letošním tématem bude tajemný les. Oproti dřívějším ročníkům bude akce bez přespání v knihovně, na dětské návštěvníky i tak čeká dobrodružný večer. Vydají se na výpravu knihovnou, vyrobí si postavičku z tajemného lesa, podívají se na divadelní představení Řeči o lese a večer zakončí společným překvapením u kouzelného Pohádkovníku.

Dále v březnu knihovna uvede například čtení pro děti z knížky Jak liška vymalovala oblohu, hudební setkání s virtuosem Jaroslavem Svěceným, workshop výroby drátovaných kytiček, ples Knihovny Ústeckého kraje, cestovatelskou besedu o Kanárských ostrovech, herní sobotu, představení pro děti Kde je ten ježek? v Café Maryša, přednášku o možnostech studijních či pracovních příležitostí v Německu a ve spolupráci s alternativní filmovou distribucí Kinedok bude promítat rumunský film Dům pro panenky.

Březen – měsíc čtenářů od roku 2001 vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP). Hlavním cílem této největší tuzemské knihovnické kampaně je podpora čtení, tradičně též dochází k vyhlášení Čtenáře roku. Hodnotícími prioritami letošního výběru jsou například počet fyzických návštěv registrovaného čtenáře za uplynulý rok, rozsah zapojení do aktivit knihovny nebo podpora knihovny ze strany čtenáře.

Text: Jiří Poživil, Oddělení komunikace Knihovny Ústeckého kraje

Knihovna Ústeckého kraje - program na měsíc březen 2023

 
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 1.3.2023 / 1.3.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies