Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > aa

 

Města na severu Čech i v Německu znějí o víkendu hudbou

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
web
Oblíbený Mezinárodní hudební festival Česká Kamenice, který krajští zastupitelé schválili do vyhlášeného programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, pokračuje v letošním roce již svým 17. ročníkem. Milovníkům big bandu, dechových orchestrů a mažoretkových formací se od čtvrtka 16. do neděle 19. června představí umělci z celé České republiky i ze zahraničí na několika místech regionu i v německém příhraničí.
Tisková zpráva ze dne 18. června 2016
 

 
 

Předvíkendová vystoupení a soutěž big bandů proběhly především v Děčíně, Česká Kamenice pak ožila přehlídkou mažoretkových skupin. „Festival je významný nejen svým tematickým rozšiřováním, v letošním roce se hudbou rozezněl také kostel sv. Václava a Blažeje tady v Děčíně, ale především svým přesahem Ústeckého kraje do nedalekých německých obcí,“ zmínila důvody podpory Ústeckého kraje radní pro oblast kultury a památkové péče Jitka Sachetová. Porota, v níž mimo jiné tradičně zasedají Felix Slováček a Václav Hybš, ocenila v pátek večer v Děčíně soutěži big bandů v kategorii do 25 let. Čestná uznání a věcné ceny vítězům bronzového, stříbrného a zlatého pásma předávali spolu s hvězdnými porotci také představitelé kraje, radní Jitka Sachetová a zastupitel Pavel Vodseďálek, primátorka Děčína Marie Blažková i starostka České Kamenice Hana Štejnarová, akce se zúčastnil také krajský zastupitel Jaroslav Horák. Absolutním vítězem, který si spolu s dalšími cenami odnášel také klarinet, se stal soubor Z.U.B.B. Praha Modřany, ve stříbrném pásmu zabodoval také Taneční orchestr ZUŠ Roudnice.

Sobota patří především České Kamenici, kde probíhá soutěž big bandů v kategorii nad 25 let, slavnostní průvod dechových orchestrů a mažoretkových formací a chybět nebude ani večerní vyhlášení výsledků s koncertním vystoupením. Milovníci hudby nebudou ošizeni ani v Krásné Lípě, kde o víkendu pobíhá Mezinárodní folklorní festival, v Rumburku, Hřensku, či v Janově. Neděle je věnována vystoupení v Růžové, v Arnolticích u Děčína a také v německých městech Bad Schandau a Pirna. A kdo bude mít hudby stále málo, může zavítat poslední červnový víkend do Štětí, kde proběhne 28. ročník Národního festivalu dechových orchestrů.

web
Vítězný soubor Z.U.B.B. z Prahy v akci na náměstí v Děčíně

web
Ceny vítězům předávali primátorka Děčína Marie Blažková (vlevo), starostka České Kamenice Hana Štejnarová a krajský zastupitel Pavel Vodseďálek

web
 Nechyběly ani gratulace hudebních legend Felixe Slováčka a Václava Hybše, za děčínský magistrát přál také náměstek primátorky Jiří Anděl  

web
Primátorka Děčína Marie Blažková drží v rukou jednu z hlavních cen pro vítěze

web
Cenu převzal také zástupce Tanečního orchestru ZUŠ Roudnice nad Labem, který uspěl ve stříbrném pásmu

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 18.6.2016 / 18.6.2016 | Zveřejnit od-do: 18.6.2016-18.7.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém