Orientační nabídka


 

Městské úřady napříč republikou se utkaly o titul Přívětivý úřad

foto
Ministerstvo vnitra vyhlásilo první ročník soutěže Přívětivý úřad. Cílem soutěže je mapovat a hodnotit kvalitu a přívětivost služeb nabízených městskými úřady obcí s rozšířenou působností. Za Ústecký kraj byly jako nejlepší úřady oceněny Chomutov, Most, Litoměřice. Slavnostního předávání se zúčastnil také ředitel Krajského úřadu v Ústí nad Labem Milan Zemaník.
 

 
 

„Myslím si, že i díky této soutěži a hlavně se společně vynaloženým úsilím, můžeme přispět ke zlepšování veřejné správy napříč republikou,“ vyjádřil se ke smyslu soutěže ředitel ústeckého krajského úřadu Milan Zemaník, který byl také jedním z předávajících. Ve Vzdělávacím středisku Institutu pro veřejnou správu Praha v Benešově předala náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy Jana Vildumetzová spolu s dalšími hosty celkem 45 ocenění. Samotnému vyhlášení předcházelo hodnocení úřadů obcí s rozšířenou působností formou dotazníkového šetření, do kterého se dobrovolně zapojilo 190 obcí včetně jednotlivých městských částí Prahy. Ocenění Přívětivý úřad si odnesly vždy tři nejlepší městské úřady v rámci krajů a následně v hlavní kategorii tři nejlepší městské úřady v rámci celého Česka.


Městské úřady byly hodnoceny ve třech kategoriích – přístupnost úřadu pro občany, transparentnost úřadu a komunikace s úřadem. Sledoval se tak například počet úředních hodin, zavádění moderních IT nástrojů, jako je elektronický objednávkový systém, nebo zveřejňování dokumentů na webových stránkách města.

 

V hlavní kategorii, která oceňuje tři nejlepší městské úřady za celou republiku, se na 1. místě umístil Liberec, na 2. místě MČ Praha 18 a na 3. místě Žďár nad Sázavou, jejichž znaky přívětivosti a otevřenosti vůči občanům byly komplexně na nejvyšší úrovni. Více o soutěži zde http://www.mvcr.cz/clanek/privetivy-urad-2016.aspx


foto

Seznam a pořadí umístění nejlepších městských úřadů obcí s rozšířenou působností za jednotlivé kraje (v hlavním městě Praze pořadí městských částí)

foto
Vítězové v Ústeckém kraji. Zprava ředitel Krajského úřadu v Ústí nad Labem Milan Zemaník.
 

 

 Zdroj: Ministerstvo vnitra

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 13.6.2016 / 13.6.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém