Orientační nabídka


 

Metodické cvičení Rallye Ostrov opět ukázalo profesionalitu záchranářů

foto
Vysoce nakažlivá choroba, zraněný myslivec po pádu z posedu, dítě s poraněnou páteří nebo teroristický útok. Nejen to přinesl v pořadí čtvrtý ročník metodického cvičení záchranářů Rallye Ostrov, který ověřil připravenost a profesionalitu záchranářů v mnohdy nelehkých terénních podmínkách skalního města Ostrov u Tisé. Letos se cvičení poprvé zúčastnili také záchranáři z Německa v rámci projektu "Přeshraniční spolupráce a vzdělávání v oblasti zdravotnických záchranných služeb".
Tisková zpráva ze dne 2. června 2017
 

 
 


Třídenní cvičení je nejen prověřením posádek Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje a součinnosti s ostatními složkami IZS, ale má také vzdělávací charakter. Cvičení, které je zároveň soutěží, se zúčastnilo celkem 22 dvoučlenných posádek. Z toho pět jich bylo za německou stranu. „Letos to bylo poprvé, co se cvičení zúčastnily také německé posádky a věříme, že jejich účast přispěje ke zkvalitnění spolupráce a také k prohloubení vzájemných vztahů,“ dodal náměstek ředitele Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Petr Bureš. Součástí cvičení bylo devět úkolů – dva z nich proběhly dokonce v noci a jeden se týkal řešení mimořádné události, kdy neznámí pachatelé projeli branou areálu Božtěšice a úmyslně najeli do lidí. Tento úkol prověřil koordinovaný postup složek IZS pod velením Policie ČR. „Náměty těchto událostí jsou často připravovány podle skutečných událostí z reálného výjezdu,“ říká mluvčí ZZS ÚK Prokop Voleník.

Nejlepší výkon v rámci plnění soutěžních úkolu podala posádka ZZS ÚK Bílina, na druhém místě se umístila posádka ZZS ÚK Roudnice nad Labem a třetí byla posádka z Rumburku.

V rámci oficiálního zahájení celé akce udělila Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje několik titulů Čestného záchranáře ZZS ÚK, za dlouhodobou podporu, spolupráci a vstřícnost při zajištění přednemocniční neodkladné péče v Ústeckém kraji. Mezi nimi byl náměstek hejtmana Stanislav Rybák, vedoucí odboru kanceláře hejtmana Luboš Trojna, vedoucí odboru zdravotnictví Petr Severa, vedoucí oddělení organizace zdravotních služeb Hana Týlová a tajemník krizového štábu a bezpečnostní rady kraje Jiří Čermák.

                  

foto
Letos se cvičení poprvé zúčastnili také záchranáři z Německa v rámci projektu "Přeshraniční spolupráce a vzdělávání v oblasti zdravotnických záchranných služeb".

foto
Mezi úkoly byla také záchrana malé holčičky, která spadla ze střechy a má poraněnou páteř.

foto

foto
Nechyběl zájem médií.

foto
Vyšetření pacienta bez pomoci přístrojového vybavení.

foto
Simulovaná situace, kdy spadl myslivec z posedu a v noze má vraženou větev a se sebou svého psa.

foto

foto

foto

foto

foto
Traverz a slaňování ze skalní věže.

foto

foto

foto
Na jednom ze stanovišť se záchranáři setkali s nakažlivou chorobou, kterou si pacient přivezl z Afriky.

foto
Záchranáři jsou plně vybaveni i na setkání s vysoce nakažlivými chorobami.

foto
Náměstek hejtmana Stanislav Rybák při slavnostním zahájení.

foto
Titul Čestný záchranář ZZS ÚK.

 

 

 

 

foto

 


 

 

  

 

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 2.6.2017 / 2.6.2017
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém