Orientační nabídka


 

Mezi živnostníky na Ústecku zaujal výrobce dětských hřišť, mezi firmami zazářila kovovýroba

V Ústeckém kraji získala titul IBM Firma roku 2021 společnost KOVOSREAL, která se věnuje výrobě kovových polotovarů a nástrojů. Titul MONETA Živnostník roku 2021 Ústeckého kraje vybojoval Miloš Kratochvíl vyrábějící a prodávající dětská hřiště.
Tisková zpráva ze dne 10. září 2021
IBM Firma roku a MONETA Živnostník roku Ústeckého kraje 2021
 

 
 

Na úplném začátku podnikání Miloše Kratochvíla byla výroba pískoviště pro synovce, potom došlo na první herní sestavu. Ta se prodala dříve, než byla hotová, a tak to šlo dále. Zakoupil nový pozemek, na které chce postavit dům, výrobnu, sklad, provozovnu a showroom. „Protože stále vymýšlím nové sestavy a rozšiřuji sortiment, schází mi na takovou výrobu prostory. Ale i přesto zatím vše stíhám a snažím se dodávat včas a v co největší kvalitě,“ říká Miloš Kratochvíl.

Všechny sestavy jsou si podobné, ale i přesto od zákazníků slýchává, že ty jeho jsou hezčí než od konkurence. Sestavy vždy kotví do země na betonové patky, čímž zajišťuje stabilitu hřiště a jeho delší životnost. Všechno dřevo je impregnované před dřevokazným hmyzem, plísněmi a houbami. Sestavy lze na přání pozměnit a upravit. Svou prací dělá radost dětem a z toho plyne i spokojenost rodičů. „Jeho živnost mě ze všech příběhů zaujala nejvíce. Vyrábí věci pro koncové zákazníky a dělá zároveň radost těm nejmenším,“ okomentovala vítěze porotkyně Lenka Husáková z MONETA Money Bank.

Druhé místo získal Ladislav Bittner věnující se natáčení emotivních rodinných a svatebních videí. Třetí příčku obsadila Michaela Weikertová, která pomáhá firmám s prezentací.

Vítězná společnost KOVOSREAL byla založena v roce 1997. Jejím hlavním výrobním programem je výroba kovových polotovarů pro další zpracování, dále výroba kovového nábytku, práškové lakování a nástrojářská zakázková výroba. Je rodinnou, ryze českou firmou, která má aktuálně 90 zaměstnanců. „Vnímáme firmu jako svoji rodinu, několik celých rodin zaměstnáváme, a tak k nim také přistupujeme,“ říká manažerka marketingu a dcera zakladatele Kamila Hejduková.

Největší výhodou rodinné firmy je přímé řízení a možnost se okamžitě rozhodovat. Nákupem nových strojů a vytvořením nových pracovních míst zefektivnila v poslední době svou výrobu. Zákazníky jsou české pobočky předních evropských výrobců zejména z chladírenského průmyslu. Z těch zahraničních se jedná například o největšího výrobce ručního nářadí, německou firmu Festool, s níž spolupracuje více než patnáct let. „V Ústeckém kraji má strojní průmysl, potažmo kovovýroba dlouhou tradici, a tak je namístě, že vyhrála firma, která bude v této tradici pokračovat,“ zhodnotil volbu Petr Vopat z IBM Česká republika.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala firma Samohyb, tvůrce softwarových řešení. Bronzovou příčku obsadila společnost HEZKÉ DOMY poskytující odlehčovací pobyty pro osoby s tělesným nebo duševním onemocněním.

V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která oceňuje živnostníky, kteří dokázali v podnikání překonal nejrůznější nástrahy osudu, a přeci to nevzdali a pracují dál, zvítězil a toto ocenění v Ústí nad Labem získal Miloš Kratochvíl.

IBM Firma roku a MONETA Živnostník roku Ústeckého kraje 2021
Vyhlášení výsledků krajského kola proběhlo pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje

 

IBM Firma roku a MONETA Živnostník roku Ústeckého kraje 2021
Manažerka marketingu vítězné firmy KOVOSREAL Kamila Hejduková

 

IBM Firma roku a MONETA Živnostník roku Ústeckého kraje 2021
Vítězný živnostník roku Ústeckého kraje Miloš Kratochvíl

 

IBM Firma roku a MONETA Živnostník roku Ústeckého kraje 2021
Přítomné v úvodu pozdravil krajský radní Michal Kučera

 

IBM Firma roku a MONETA Živnostník roku Ústeckého kraje 2021
Vítězové obou hlavních kategorií pohromadě

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 10.9.2021 / 10.9.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém