Orientační nabídka


 

Mezinárodní míting v Jirkově 31. 03. 2014 – 02. 04., 2014 - archiv dokumentů

 
 
 

.

 

 

 

 

 

 

 

Projekt EMPAC, program PROGRESS

 

Ve dnech 31. 03. – 02. 04. 2014 se konala na Červeném hrádku u Jirkova mezinárodní konference projektu EMPAC. Akci pořádal Ústecký kraj, partner projektu.  Cílem projektu EMPAC je zvýšit životní šance dětí ze sociálně slabých a problematických skupin obyvatelstva. Pracovat s dětmi se začíná co nejdříve, projekt se zaměřuje na práci s dětmi ve věku 4 – 7 let. Implementace aktivit projektu přináší pro českou stranu nové aspekty – intenzivnější spolupráci školy s rodinou dítěte, cílenou komunikaci s rodiči tak, aby si uvědomili, že vzdělání dítěti otevírá nové životní možnosti. Ústecký kraj na realizaci projektu spolupracuje s městem Jirkov, kde se projektu účastní školská zařízení (MŠ a ZŠ) a provádí se výzkum možností zapojení rodiny prostřednictvím dětí za vedení Tavistock institutu (Londýn). Aktivity projektu se realizují v zapojených školkách a škole ve městě Jirkov.

 

Mezinárodní konferenci zahájil 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje,                 RSDr. Stanislav Rybák, přivítal zahraniční účastníky, zhodnotil dosavadní průběh i výsledky projektu a jeho přínos pro Ústecký kraj. Akce se dále zúčastnili za Ústecký kraj pan Pavel Vodseďálek (Výbor pro národnostní menšiny), za odbor SPRP – realizátora projektu -      Ing. Jaroslava Kuszniruková a Ing. Jana Nedrdová.

 

Zahraniční účastníci (zástupci sociálních odborů a školských zařízení z měst Londýn a Bologna) mimo projednávané pracovní úkoly navštívili městský úřad v Jirkově, spolupracující mateřské školy a přípravnou třídu základní školy v Jirkově. Dále se  zúčastnili akce „Den učitelů“, kterou pravidelně pořádá město Jirkov, kde koordinátor projektu (zástupci londýnské části Ealing) projekt EMPAC a jeho hlavní cíle představili. Shromážděným pedagogům prezentovali způsoby práce s malými dětmi a strategie městské části Ealing pro  integraci dětí pocházejících ze znevýhodněných a sociálně slabých skupin obyvatel.

 

 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Rozvoj kraje - 2014 > Projekty > EMPAC > Realizované a plánované akce > Mezinárodní míting v Jirkově 31. 03. 2014 – 02. 04., 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém