Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Mezinárodní odborná konference zdravotních laborantů měla úspěch

 
StudentLab 2019
Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická v Ústí nad Labem uspořádala 23. ročník celostátní konference zdravotních laborantů a laboratorních asistentů s mezinárodní účastí. Mezi čestnými hosty konference byl také Pavel Csonka, předseda výboru pro zdravotnictví.
Tisková zpráva ze dne 27. listopadu 2019
 

 
 

Konference se zúčastnilo 350 hostů z řad laborantů, odborníků ze zdravotnictví, pedagogů zdravotnických škol, žáků a studentů oboru Laboratorní asistent a Diplomovaný zdravotní laborant. Kromě zástupců zdravotnických škol z celé České republiky se konference aktivně účastnili žáci a studenti ze slovenských škol z Bratislavy, Bánské Bystrice a Trenčína.

 

Program konference byl sestaven z žákovských a studentských přednášek se zaměřením na odborná témata související s činností zdravotních laborantů a laboratorních asistentů.

 

Prezentace byly hodnoceny odbornou komisí, sestavenou z odborníků pracujících v klinických laboratořích, v čele s předsedou poroty primářem Janem Špičkou, primářem Oddělení klinické biochemie Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Kromě této odborné poroty byla sestavena i žákovská porota, složená z žáků a studentů zúčastněných zdravotnických škol. Porota vyhlásila tři nejlepší přednášky podle počtu získaných bodů.

 

První místo obsadila žákyně Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Českých Budějovicích za svou přednášku „Meningitida“. Druhé místo obhájila žákyně z Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy v Praze, Alšovo nábřeží, s přednáškou „Ruce pryč!“. Na třetím místě se umístila žákyně ze Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Plzni, s přednáškou „Renální biopsie - laboratorní zpracování renální punkce“.

 

Výběr témat i prezentace byly jako obvykle na velmi vysoké úrovni. Bylo patrné, že žáci a studenti na svých projektech a laboratorních výzkumech pracovali samostatně i několik měsíců a ve svých prezentacích kreativně využili možnosti moderní techniky s využitím videa a animace.

 

Připravila: Mgr. Lenka Slapničková, vedoucí oboru LA a DZL

01
Na akci byla ředitelka ústecké zdrávky Miroslava Zoubková a Pavel Csonka, předseda výboru pro zdravotnictví 

02

 

03

 

 


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 27.11.2019 / 27.11.2019 | Zveřejnit od: 27.11.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém