Orientační nabídka


 

Mezinárodní spolupráce přináší výsledky! Srbský student nastupuje do Krajské zdravotní, a.s.

srbsko
Spolupráce mezi Ústeckým krajem a Jižním Banátem v Srbsku přináší v rámci projektu Zvyšování odborné kvalifikace absolventů středních škol v Jižním Banátu první hmatatelné výsledky a úspěchy nejen pro tamější školy a studenty, ale také pro Ústecký kraj. Jeden ze srbských studentů začne od března pracovat v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, a posílí tak personál Krajské zdravotní, a.s.
Tisková zpráva z 25. února 2020
 

 
 

„Zatím se jedná o první vlaštovku, ze čtyřčlenné skupiny studentů, kteří k nám v rámci spolupráce přijeli v říjnu loňského roku, náročné podmínky studia, praktické přípravy a jazykové vybavenosti zvládnul právě jen on. Je to ale pro nás znamení, že projekt má smysl a je přínosný pro obě strany. Srbským studentům zajistí výborné vzdělání na naší vyšší odborné škole a praxi v nejmodernějším lékařském zařízení, Krajská zdravotní pak získává dobře připraveného a motivovaného zaměstnance z řad nelékařského personálu,“ řekl k projektu předseda výboru pro zdravotnictví Pavel Csonka, který se v této spolupráci osobně angažuje.

Školami v rámci pilotního ročníku projektu „Zvyšování odborné kvalifikace absolventů středních škol v Jižním Banátu – přenos know-how, studijní stáže v Ústeckém kraji“ jsou Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická v Ústí nad Labem a Chemicko-zdravotní škola Vršac, které mají uzavřené memorandum o spolupráci. V rámci spolupráce proběhly studijní cesty zaměřené na získání know-how, jak podpořit zvýšení kvality výuky na středních školách. Kromě vyššího odborného vzdělání na ústecké škole, kterým se u nás srbským studentům zvýší kvalifikace, je součástí také intenzivní výuka českého jazyka. Veškeré získané znalosti a dovednosti následně studenti mohou zúročit při zaměstnání v nemocnicích KZ, a.s., která finančně podpoří pokračování projektu.

Ústecký kraj spolupracuje s Jižním Banátem již od roku 2010. Nejprve se partnerství zaměřovalo na podnikatelské propojení a představení kulturních tradic obou zemí. Součástí bylo také darování techniky ke zvládání povodní a zdravotnických přístrojů a materiálu do nemocnice ve Vršaci. Postupem času se jako nejpřínosnější ukázala spolupráce a vzájemné studijní pobyty mezi středními školami. Na tomto základě vznikla také nabídka zvýšení kvalifikace srbských studentů v rámci kombinovaného studia na školách v kraji a jejich následného zapojení do praxe v rámci zaměstnání.

1
Studenti srbské školy se seznamují s učebnicí českého jazyka

2
Předseda krajského výboru pro zdravotnictví Pavel Csonka s prof. Jože Sivačkem při posledním setkání v Ústí nad Labem v únoru 2020

3
Předchozí jednání o projektu přímo v Jižním Banátu

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 25.2.2020 / 25.2.2020
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém