Orientační nabídka


 

Mezinárodní úspěch našich matematiků

1
Mezinárodní matematická soutěž Adama Riese se dočkala svého finále ve městě Annaberg-Buchholz (SRN). Účastníky tohoto finálového kola byli žáci prim gymnázií Ústeckého kraje a pátých tříd gymnázií spolkových zemí Sasko, Bavorsko/Oberfranken a Duryňsko, kteří úspěšně absolvovali předcházející regionální kola soutěže. Naši studenti se v mezinárodní konkurenci neztratili.
 

 
 

Už první den proběhla soutěž smíšených družstev zaměřená především na řešení různých typů hlavolamů. Hlavní část soutěže se uskutečnila v sobotu v budově Gymnázia Sv. Anny ve městě Annaberg-Buchholz. Řešené úlohy se v této soutěži svou povahou liší od běžných matematických úloh a v mnoha případech mají přímou návaznost na dobu, ve které žil a zabýval se matematikou Adam Ries, významný německý matematik 16. století.

Mladí matematici, kteří v letošním ročníku reprezentovali Ústecký kraj, si ve velmi silné konkurenci matematiků dalších zúčastněných spolkových zemí vedli opravdu skvěle. Vítězství a první cenu vybojoval Huu Quy Nguyen z Gymnázia Rumburk, druhé místo Alex Mayer z Gymnázia Ústí nad Labem Jateční ul. a třetí místo získali Anna Kimlová z Gymnázia Ústí nad Labem Jateční ul. a Lukáš Janda z Gymnázia Kadaň. Tento výsledek vypovídá o kvalitní přípravě a vysoké úrovni znalostí a schopností našich žáků.

Poděkování také patří vyučujícím, kteří studenty připravovali a všem, kteří se podíleli na organizaci a zajištění letošního ročníku soutěže - Ústeckému kraji, statutárnímu městu Most a společnostem United Energy, ČPP, Inelsev a Selex.

Česká část výpravy se v letošním roce skládala z žáků Podkrušnohorského gymnázia Most, Gymnázia dr. V. Šmejkala v Ústí nad Labem, Gymnázia Ústí nad Labem Jateční ul., Gymnázia Lovosice, Gymnázia Rumburk, Gymnázia Kadaň a Gymnázia Žatec.

 

Zdroj: Mgr. Michal Smatana, Podkrušnohorské gymnázium, Most

1


2


 

3


 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 27.5.2014 / 27.5.2014
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies