Orientační nabídka


 

Miloš Zeman ukončil návštěvu Ústeckého kraje na zámku v Jezeří

bb
Čtvrteční program třetího den návštěvy prezidenta ČR Miloše Zemana v Ústeckém kraji dne 21. 6. 2018 byl zahájen v Bílině, kde prezidenta přivítal starosta Bíliny a současně hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Po setkání s představiteli města besedoval Miloš Zeman s občany před kulturním domem Fontána. Poté se přesunul na zámek Jezeří.
 

 
 

„Jsem rád, že návštěvu Bíliny zařadil opět pan prezident do svého programu. Seznámil jsem ho s novinkami našeho města a věřím, že si odveze dobré dojmy z dnešního pobytu u nás,“ uvedl na setkání s občany starosta a hejtman Oldřich Bubeníček.

Prezident poděkoval za podporu voličů v Bílině v prezidentských volbách, kde ve druhém kole získal 72 % hlasů. Poté se v diskuzi Miloš Zeman opět zmínil o sociálních dávkách ve vztahu k aktuální nezaměstnanosti a nabídkám na trhu práce. Podle něj jsou doma jen ti lidé, kteří pracovat nechtějí. Vyjádřil se rovněž k doplatkům na bydlení a obchodování s chudobou.

Na závěrečné tiskové konferenci na zámku v Jezeří shrnul program celé návštěvy v kraji hejtman Oldřich Bubeníček. „Věřím, že si pan prezident odnáší nové poznatky o našem kraji a získal pozitivní obrázek z měst a obcí, které navštívil,“ uvedl hejtman. Navrhl rovněž, aby se prezident při své budoucí návštěvě v Ústeckém kraji seznámil podrobněji s problematikou Krušných hor a stavem jejich lesních porostů.

Prezident zopakoval závěrem témata, která vnímá v kraji jako důležitá. Jsou to podle něj například sociálně vyloučené lokality a obchod s chudobou. Rovněž ocenil, že rekultivace po těžbě uhlí výrazně proměňují kraj v region přitažlivý pro cestovní ruch.bb
Setkání s představiteli města Bílina

bb
Oldřich Bubeníček, starosta Bíliny a hejtman ÚK v jedné osobě, přivítal Miloše Zemana v Bílině

bb
Beseda s občany

bb

bb
Předání daru

 

bb

 

bb

 

kk
Kastelánka zámku Jezeří Hana Krejčová vítá prezidenta Miloše Zemana

 

jj

jj
Závěrečná tisková konference

 

jj

 

jj

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 22.6.2018 / 22.6.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém