Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ministerstvo financí připravilo zákon, který má výrazně omezit postavení obcí při povolování sázkových her

 
logo ÚK
Ústecký kraj nesouhlasí se záměrem Ministerstva financí ČR, které chce od roku 2013 v rámci připravovaného zákona o provozování sázkových her výrazně omezit postavení obcí a jejich pravomoci při povolování a dozoru těchto her na svém území. Ústecký kraj trvá na všech svých uplatněných zásadních připomínkách a nesouhlasí se způsobem jejich vypořádáním ze strany ministerstva financí. Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová zaslala toto stanovisko ministru financí v úterý 27. prosince 2011.
 

 
 

Tisková zpráva z 28. prosince 2011

 

„Ústecký kraj se důrazně ohrazuje proti způsobu, jakým ministerstvo financí vypořádává připomínky uplatněné Ústeckým krajem k návrhu zákona o provozování sázkových her. Tento způsob vnímáme jako pouhé formalizování práva územních samosprávných celků na samosprávu a budí v nás dojem, že našim připomínkám není přikládán náležitý význam,“ uvedla Jana Vaňhová.

 

Vypořádání připomínek ze strany ministerstva financí totiž vůbec (stejně jako v případě předloženého návrhu zákona) nerespektuje postavení obcí v dané oblasti, odsunuje je pouze do role statistů, kterým je z centra diktována vůle Ministerstva financí. „Přitom ale na obcích zůstává plná zátěž spojená s řešením všech negativních důsledků spojených s hazardními hrami,“ upozornila hejtmanka.

Ústecký kraj v září 2011 v rámci tzv. Ústeckého balíčku předložil také návrh novely loterijního zákona, který byl diskutován s obcemi Ústeckého kraje a řadou dalších subjektů, jejichž zájmy jsou touto problematikou dotčeny. Ministerstvo financí nesouhlasilo s tímto návrhem a následně předložilo do připomínkového řízení návrh nového zákona o provozování sázkových her, který na zájmy obcí nehledí.

 

Na připomínkách k návrhu ministerstva financí uplatněných Ústeckým krajem spolupracovaly obce, Severočeské sdružení měst a obcí, Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje a další subjekty. Právní úprava sázkových her se významně dotýká působnosti obcí a z tohoto důvodu Ústecká kraj jednoznačně prosazuje jejich zájmy.

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 28.12.2011 / 28.12.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém