Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Ministerstvo financí připravilo zákon, který má výrazně omezit postavení obcí při povolování sázkových her

 
logo ÚK
Ústecký kraj nesouhlasí se záměrem Ministerstva financí ČR, které chce od roku 2013 v rámci připravovaného zákona o provozování sázkových her výrazně omezit postavení obcí a jejich pravomoci při povolování a dozoru těchto her na svém území. Ústecký kraj trvá na všech svých uplatněných zásadních připomínkách a nesouhlasí se způsobem jejich vypořádáním ze strany ministerstva financí. Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová zaslala toto stanovisko ministru financí v úterý 27. prosince 2011.
 

 
 

Tisková zpráva z 28. prosince 2011

 

„Ústecký kraj se důrazně ohrazuje proti způsobu, jakým ministerstvo financí vypořádává připomínky uplatněné Ústeckým krajem k návrhu zákona o provozování sázkových her. Tento způsob vnímáme jako pouhé formalizování práva územních samosprávných celků na samosprávu a budí v nás dojem, že našim připomínkám není přikládán náležitý význam,“ uvedla Jana Vaňhová.

 

Vypořádání připomínek ze strany ministerstva financí totiž vůbec (stejně jako v případě předloženého návrhu zákona) nerespektuje postavení obcí v dané oblasti, odsunuje je pouze do role statistů, kterým je z centra diktována vůle Ministerstva financí. „Přitom ale na obcích zůstává plná zátěž spojená s řešením všech negativních důsledků spojených s hazardními hrami,“ upozornila hejtmanka.

Ústecký kraj v září 2011 v rámci tzv. Ústeckého balíčku předložil také návrh novely loterijního zákona, který byl diskutován s obcemi Ústeckého kraje a řadou dalších subjektů, jejichž zájmy jsou touto problematikou dotčeny. Ministerstvo financí nesouhlasilo s tímto návrhem a následně předložilo do připomínkového řízení návrh nového zákona o provozování sázkových her, který na zájmy obcí nehledí.

 

Na připomínkách k návrhu ministerstva financí uplatněných Ústeckým krajem spolupracovaly obce, Severočeské sdružení měst a obcí, Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje a další subjekty. Právní úprava sázkových her se významně dotýká působnosti obcí a z tohoto důvodu Ústecká kraj jednoznačně prosazuje jejich zájmy.

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 28.12.2011 / 28.12.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém