Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR zásobuje ochrannými pomůckami oblast energetiky a komunikačních a informačních systémů

 
ÚK 20 let
Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR zaslalo dne 31. 3. 2020 krajům informaci, kde primárně zajišťuje distribuci osobních ochranných pomůcek (OOP) pro jeho určené prvky kritické infrastruktury v souladu s nařízením vlády 432 ze dne 22. prosince 2010.
Tisková zpráva ze dne 2. dubna 2020
 

 
 

Podle specifikace se jedná o oblast I. Energetiku (přenosovou soustavu, distribuční soustavu elektřinu a plyn, přepravní soustavu, specifické výrobny elektřiny, skladování plynu, přepravní soustavu pro ropu a ropné produkty, distribuční soustavu pro ropu a ropné produkty, distribuční soustavu pro ropu a ropné produkty, skladování ropy a pohonných hmot, výroba pohonných hmot, centrální zásobování teplem) a oblast VI. Komunikační a informační systémy (pevné a mobilní sítě elektronických komunikací, sítě pro rozhlasové a televizní vysílání, satelitní komunikaci a poštovní služby).

Zásobování ochrannými pomůckami platí jmenovitě pro tyto subjekty: ČEPS, ČEZ, E.ON, PRE, NET4GAS, Pražská plynárenská, Gas Storage, GasNet, ČEPRO, Mero, Unipetrol, Pražská teplárenská, Elektrárny Opatovice, Plzeňská teplárenská, United Energy, Innogy, Sev.en Energy, Veolia, Sokolovská uhelná, Teplárna Otrokovice, MVV skupina, Teplárny Brno, CETIN, ČD-Telematika, Česká pošta, České Radiokomunikace, O2 Czech Republic, T-Mobile Czech Republic, Vodafone Czech Republic.

Nad rámec výše uvedených ministerstvo zásobuje ochrannými pomůckami také Teplárenské sdružení ČR – zatupuje teplárenské společnosti po celé ČR, Českou asociaci petrolejářského průmyslu a obchodu – zásobuje oblast ropy a ropných produktů a zároveň obsluhy čerpacích stanic, Unii nezávislých petrolejářů a Česká asociace LPG – zásobuje nad rámec ČAPPA nezávislé čerpací stanice a distributory LPG, Českou národní banku – rozvoz peněz, Svaz obchodu a cestovního ruchu – obchody.

Ministerstvo dopravy – zajišťuje distribuce OOP pro silniční nákladní dopravce předvedším v mezinárodní dopravě, železniční dopravce nákladní i osobní (včetně krajských závazků veřejné služby), zaměstnance Stanice technické kontroly a Stanice měření emisí. Při první dodávce OOP byly odeslány roušky a respirátory i na autobusové dopravce v regionální dopravě a městské dopravě dle požadavku krajů měst. Na základě domluvy s Asociací krajů vybavení OOP zaměstnanců autobusových dopravců v regionální dopravě a městské dopravě budou zajišťovat kraje.

Ministerstvo životního prostředí – svozové firmy (prostřednictvím SUEZ CZ).

Ministerstvo zemědělství - distribuce se řídí prioritami a ty jsou jednoznačně na dozorové orgány, a to Státní veterinární správu, veterinární ústavy (které jsou zapojeny do testování koronaviru) a Českou potravinářskou inspekci, Českou plemenářskou inspekci a Ústřední kontrolní ústav zemědělský a dále na ty organizace, které nemohou omezit přístup veřejnosti, jako jsou Státní pozemkový úřad, Státní zemědělský intervenční fond a Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond. Potravinářská komora, která dále distribuuje ochranné pomůcky na své členy – výrobce potravin a Agrární komora, která následně distribuuje mezi členy z řad zemědělských podniků.

Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, 31. 3. 2020
 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 2.4.2020 / 2.4.2020 | Zveřejnit od: 2.4.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém