Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Obnova

 

Ministerstvo průmyslu a obchodu zve na veřejnou debatu k Národnímu plánu obnovy

 
MPO ČR
On-line veřejnou debatu k Národnímu plánu obnovy pořádá ve čtvrtek 15. dubna od 8:00 hodin Ministerstvo průmyslu a obchodu. Plán představí vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a náměstkyně pro hospodářskou politiku a podnikání Silvana Jirotková. Chybět nebudou ani zástupci zaměstnavatelů, odborů, samospráv či univerzit.
Tisková zpráva ze dne 13. dubna 2021
 

 
 

„Národní plán obnovy má pomoci nastartovat ekonomiku po pandemii koronaviru, ale nejen v souvislosti s ní. A nejen o jeho obsahu budeme mluvit na on-line debatě, které se může zúčastnit každý, koho to zajímá,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „Jediné, co je pro to třeba udělat, je registrovat se na e-mailu npo@mpo.cz.“

„K NPO jsme spustili speciální web na adrese: https://www.planobnovycr.cz/, který průběžně aktualizujeme, on-line debata je dalším krokem, kdy chceme být maximálně otevření vůči veřejnosti, protože NPO se dotkne života každého z nás,“ upřesňuje náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku a podnikání Silvana Jirotková.

O podpoře podnikání bude mluvit generální ředitelka Svazu průmyslu a dopravy ČR Dana Kuchtová, předseda Českomoravské konfederaci odborových svazů Josef Středula přiblíží NPO ve vztahu k zaměstnancům. O rozvoji samospráv pohovoří Miroslav Žbánek, místopředseda Svazu měst a obcí ČR a primátor statutárního města Olomouc. O vzdělávání a vědě bude mluvit prorektor Masarykovy univerzity Radim Polčák. Součástí akce samozřejmě budou také otázky a odpovědi.

Ministerstvo průmyslu a obchodu před pár dny poslalo poslední podobu NPO do mezirezortního připomínkového řízení. Poté by NPO měla projednat vláda a následně bude odeslán Evropské komisi. NPO bude financován z Nástroje pro oživení a odolnost Evropské unie (Recovery and Resilience Facility, RRF). RRF představuje celkem 672,5 miliardy EUR na období 2020–2026, z toho 312,5 mld. EUR v grantech a 360 mld. EUR v podobě půjček. Pro ČR se z RRF pro NPO nyní předpokládá 172 mld. Kč přímých zdrojů, možné jsou i půjčky, a to až do výše 405 mld. Kč.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 13.4.2021 / 13.4.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém