Orientační nabídka


 

Ministerstvo vnitra potvrdilo rozhodnutí Ústeckého kraje v případě nevyhlášení stavu nebezpečí v Hřensku

logo ÚK
Ústecký kraj požádal Ministerstvo vnitra ČR o stanovisko k situaci v Hřensku a možnosti vyhlášení stavu nebezpečí vzhledem k nestabilnímu skalnímu masivu. Ministerstvo vnitra souhlasí s postupem kraje a potvrdilo, že v současné době nejsou splněny zákonné podmínky, a proto kraj nemohl rozhodnout jiným způsobem. Řešení spočívající v sanaci uvolněných skalních bloků je v kompetenci Ministerstva životního prostředí ČR. Ústecký kraj i nadále pomáhá obci Hřensko a snaží se místní samosprávě nalézt rychlé řešení.
Tisková zpráva z 10. 1. 2011
 

 
 
 

Na konci prosince se na Ústecký kraj obrátil starosta Hřenska Josef Černý s žádostí o vyhlášení stavu nebezpečí, a to z důvodu bezprostředního ohrožení životů lidí a majetku kvůli pohybujícímu se skalnímu masivu nad hlavní silnicí spojující obec s Německem. Na základě odborných stanovisek se Ústecký kraj rozhodl nevyhlásit stav nebezpečí a požádal v této věci o závazné stanovisko ministerstvo vnitra. Ministerstvo vnitra ve svém dopisu, který obdržel Ústecký kraj v uplynulých dnech, potvrdilo rozhodnutí Ústeckého kraje nevyhlásit stav nebezpečí. Podle ministerstva intenzita ohrožení nedosahuje značného rozsahu a je možné ji odvrátit běžnou činností správních úřadů.

 

Situaci komplikuje nejasný výklad zákonů. Ředitelství silnic a dálnic ČR a Správa NP České Švýcarsko se už déle než rok přou o to, kdo by měl nést náklady za sanaci uvolněné skály.

 

Ústecký kraj stále intenzivně pomáhá Hřensku s řešením jeho problému s pohybující se skálou nad hlavní silnicí. Úspěšnou spolupráci při řešení krizových situací realizovalo vedení obce a krajské krizové řízení také při loňských ničivých povodních. Nedávno kraj dokonce přijal poděkování od Hřenska za pomoc, kterou kraj například inicioval při zajištění provizorního mostu od Armády ČR a věnoval obci finanční dar z povodňové veřejné sbírky.

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 10.1.2011 / 10.1.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém