Orientační nabídka


 

Ministr dopravy přijal petici za rychlou dostavbu dálnice D8

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Ministr dopravy přijal petici za rychlou dostavbu dálnice D8
Ministr dopravy Aleš Řebíček převzal na krajském úřadě za účasti hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce petici za urychlenou dostavbu dálnice D8. Petiční akce se zúčastnili obyvatelé většiny obcí a měst, přes které vedou náhradní dopravní trasy nahrazující nedostavěný poslední úsek dálnice D 8 z Řehlovic do Lovosic. Za urychlené řešení extrémní přetíženosti místních komunikací se podepsalo více než 7 460 obyvatel, petici předal starosta obce Velemín Jiří Skalický.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA  ze dne 29.8.2009

 

Ministr dopravy přijal petici za rychlou dostavbu dálnice D8

 

Ministr dopravy Aleš Řebíček převzal na krajském úřadě za účasti hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce petici za urychlenou dostavbu dálnice D8. Petiční akce se zúčastnili obyvatelé většiny obcí a měst, přes které vedou náhradní dopravní trasy nahrazující nedostavěný poslední úsek dálnice D 8 z Řehlovic do Lovosic. Za urychlené řešení extrémní přetíženosti místních komunikací se podepsalo více než 7 460 obyvatel, petici předal starosta obce Velemín Jiří Skalický.

 

„Průtahy okolo dostavby této významné mezinárodní komunikace prodlužují neúměrnou zátěž na život lidí v našem kraji, kteří se teď každý den potýkají nejen s nadměrným hlukem, ale také se zvýšeným množstvím emisí a prachu od projíždějících kamionů. Chceme zajistit bezpečný a kvalitní život lidem v našem kraji,“ uvedl Jiří Šulc, hejtman Ústeckého kraje. Ministr dopravy se při převzetí petice zaručil, že dostavba dálnice D 8 proběhne nejpozději do roku 2010. „Je naším záměrem, aby byla stavba D 8 dokončena do plánovaného termínu a v souladu se všemi opatřeními v oblasti životního prostředí,“ dodal ministr dopravy Aleš Řebíček. Jak ministr dále uvedl, petici přikládá značný význam. Je podle něj důkazem toho, že veřejný zájem, kterým často argumentují odpůrci dálnice, je pravděpodobně na jiné straně.

 

Ministr také vyvrátil informace o tom, že v rozpočtu ministerstva dopravy dochází k úbytku finančních zdrojů pro výstavbu dopravní infrastruktury v ČR. „Odmítám spekulace o stagnaci či tenčení rozpočtu dopravní infrastruktury. Rozpočet pro celou Českou republiku je pro následující roky mnohem vyšší, než tomu bylo v letech 2005 a 2006. V tomto a loňském roce činily výdaje na dopravní infrastrukturu 147 miliard korun, zatímco v letech 2005 až 2006 to bylo 70 miliard korun,“ uvedl ministr dopravy Aleš Řebíček.

 

Pro Ústecký kraj je na výstavbu komunikací vyčleněno pro rok 2007 až 2013 zhruba 50 miliard Kč. Z této částky bude financována dostavba D 8, výstavba rychlostní silnice R 7 z Prahy do Chomutova, část rychlostní komunikace R 6 a další komunikace prvních tříd. Do konce roku navíc z rozpočtu SFDI obdrží Ústecký kraj dalších téměř 300 milionů na rekonstrukce silnic II. a III. tříd.

 

 

Ministr dopravy přijal petici za rychlou dostavbu dálnice D8

Ministr dopravy přijal petici za rychlou dostavbu dálnice D8

Starosta Velemína Jiří Skalický, hejtmana Jiří Šulc, ministr dopravy Aleš Řebíček
Starosta Velemína Jiří Skalický, hejtmana Jiří Šulc, ministr dopravy Aleš Řebíček

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 1.9.2008 / 1.9.2008 | Zveřejnit od-do: 29.8.2008-28.9.2008
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies