Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Ministr vnitra zjistil, co tíží Ústecký kraj

 
01
O bezpečnosti, nedostatku policistů, ale také rušení pošt na malých vsích, o tom všem přijel diskutovat do Ústeckého kraje ministr vnitra Jan Hamáček. Setkal se s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a 1. náměstkem Martinem Klikou, který ho také osobně provedl po jedné z krajských vyloučených lokalit, ústeckých Předlicích.
 

 
 

„Pro Ústecký kraj jsou klíčové otázky bezpečnosti a řešení sociálně vyloučených lokalit. K tomu je ovšem potřeba součinnosti se státem, který jediný může vše řešit systematicky, tedy např. legislativními změnami, a také finančně. Momentálně by nám velmi pomohlo, kdybychom mohli policistům v Ústeckém kraji nabídnout zajímavé náborové příspěvky a takové ohodnocení, aby se hlásili noví a ti stávající neodcházeli,“ řekl v Předlicích 1. náměstek hejtmana Martin Klika. Po oblasti s řadou domů určených k demolici oba provázel ředitel Městské policie v Ústí nad Labem Pavel Bakule.

Program jednodenní návštěvy ministra vnitra v Ústeckém kraji zahrnoval také návštěvu krajských ředitelství hasičů a policie, pošty v Libouchci nebo schůzku s dobrovolnickým pátracím týmem v Děčíně. V Libouchci ministr Hamáček řekl: „Nemůžeme rušit malé poštovní pobočky, nutit starosty, aby je zřizovali sami a suplovali tak roli České pošty. Návštěva další menší pošty tentokrát v obci Libouchec mě jen utvrdila v tom, že koncept Pošty partner se musí změnit.“

1
Přivítání na služebně Městské policie Ústí nad Labem
Ministr vnitra Jan Hamáček, 1. náměstek Martin Klika a náměstek Jaroslav Foldyna

2
S ředitelem MP UL Pavlem Bakule v Předlicích před domy určenými k demolici

3

 

4

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 25.9.2018 / 25.9.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém