Orientační nabídka


 

Ministr zdravotnictví si prohlédl zmodernizované prostory chomutovské i mostecké nemocnice

foto
Ministr zdravotnictví České republiky Svatopluk Němeček navštívil za doprovodu hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka zmodernizované prostory pracovišť Komplexního onkologického centra v chomutovské nemocnici. Ministrova středeční návštěva pokračovala prohlídkou rekonstruovaných pavilonů nemocnice v Mostě.
Tisková zpráva ze dne 7. září 2016
 

 
 

„Jsem rád, že se nám podařilo v kraji zachovat komplexní onkologické centrum. Úspěchem je, že podmínky pro jeho zachování splnilo jak pracoviště ústecké nemocnice, tak té chomutovské. A právě tyto zrekonstruované prostory vybavené nejnovější technikou a špičkový odborný personál zajistí co nejlepší a nejdůstojnější podmínky léčby pacientů v našem kraji,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček při návštěvě zmodernizované chomutovské onkologie. „Velmi oceňuji, co všechno se zde povedlo a chci poděkovat, že se Krajská zdravotní právě rozvoji onkologie věnuje a zainvestovala do něj významné prostředky. Technický stav pracovišť je na zcela jiné úrovni, než tomu bylo před několika lety. Věřím, že to ocení i pacienti a přeji lékařům, ať se jim daří pacienty, kteří přijdou s nepříznivou diagnózou, uzdravovat,” řekl ministr zdravotnictví  Svatopluk Němeček.

 

 

V roce 2014 došlo k přičlenění chomutovské onkologie, jako spolupracujícího pracoviště podle Věstníku Ministerstva zdravotnictví ČR, ke Komplexnímu onkologickému centru Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., které je jedním ze třinácti komplexních onkologických center v České republice. „V době, kdy nastoupilo nové představenstvo, byla onkologie v Ústeckém kraji na zhroucení. Jednali jsme postupně se třemi ministry zdravotnictví, všichni slibovali navrácení onkologického centra, ale povedlo se to až za přispění současného ministra Svatopluka Němečka,“ poděkoval ministrovi Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a.s. „Divím se, že mohl někdo zpochybňovat, že v kraji s tak velkým počtem obyvatel by nemělo být komplexní onkologické centrum, jak je tomu v jiných regionech,” zdůraznil ministr zdravotnictví.

 

 

V rámci kompletní rekonstrukce proběhly úpravy nejen potřebných prostor, ale také souvisejících čekáren, komunikačních a dalších obslužných prostor. Do rekonstrukce a modernizace obou chomutovských pracovišť KOC investovala Krajská zdravotní, a. s., více než 196 milionů korun. Poslední přístroj v rámci KOC Krajské zdravotní, a. s.,  byl uveden do klinického provozu 11. července 2016. Právě zahájením provozu PET centra a přístroje PET/CT v pavilonu V Podhájí v Ústí nad Labem, splňuje komplexní onkologické centrum všechny podmínky pro udržení statusu. Na financování se také významně podílel Ústecký kraj, který z pozice jediného akcionáře navýšil základní jmění Krajské zdravotní, a. s.

 

Z Chomutova se přesunul ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček v doprovodu hejtmana Oldřicha Bubeníčka do Mostu. Prohlédl si v loňském roce modernizované pavilony zdejší nemocnice, jejichž rekonstrukce se dočkala po čtyřiceti letech od výstavby areálu. Mimo oblast přístrojové obnovy šlo o nejrozsáhlejší jednorázovou investiční akci v devítileté historii Krajské zdravotní.                   foto
Prohlídka zrekonstruovaných prostor onkologie včetně nové zdravotnické přístrojové techniky. Zprava primářka onkologického oddělení Martina Chodacká, ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, ředitel zdravotní péče Masarykovy nemocnice Josef Liehne a předseda představenstva KZ, a.s. Jiří Novák.

foto

foto

foto
Prezentace se ujal také primář oddělení nukleární medicíny Aleš Chodacki (zleva).

foto
Zprava 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák, předseda představenstva KZ, a.s. Jiří Novák, ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a poslanec Jaroslav Krákora.

foto
Následovala prohlídka rekonstruovaných pavilonů nemocnice v Mostě.

foto

foto

foto
Zprava generální ředitel KZ, a.s. Petr Fiala, předseda představenstva KZ, a.s. Jiří Novák, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

 


 


 


 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 7.9.2016 / 7.9.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém