Orientační nabídka


 

Miroslav Schneider vystavuje „Střípky z mého života“

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
web
Výstavu obrázků ze svého života představil v pátek v Rytířském sále chomutovské radnice Miroslav Schneider, osmadvacetiletý klient domova pro osoby se zdravotním postižením v Chomutově. Spolu s ředitelkou domova Alenou Tölgovou, primátorem Chomutova Danielem Černým a jeho náměstkem Marianem Bystroněm zahájil vernisáž výstavy hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Tisková zpráva ze dne 7. října 2016
 

 
 

„Vystavené obrázky popisují můj život od dětství až po současnost,“ řekl ve svých úvodních slovech autor, který přivítal nejen významné hosty z politického života, ale především své známé a kamarády. Jak prozradil, jedná se už o jeho sedmou výstavu, kterou by rád doplnil příští rok další akcí na téma „Pohádkové postavičky“. „S Mírou jsem se seznámil před lety na jedné z jeho výstav. Obdivuji ho, s jakou chutí se pere s osudem. Věřím, že v budoucnu se představí i v jiných městech Ústeckého kraje,“ uvedl Oldřich Bubeníček, který si od autora odnášel jeho portrét v rámečku.

S Mírou Schneiderem se krajský hejtman Oldřich Bubeníček sešel již několikrát v minulosti nejen v prostředí sociálního zařízení v chomutovské Písečné ulici a při jeho expozici, ale pozval jej také na návštěvu budovy krajského úřadu a své kanceláře. Ani tuto akci autor ve své výtvarné tvorbě neopomněl a Oldřich Bubeníček si tak prohlédl obrázek z jejich společného setkání.

Jak prozradila Alena Tölgová, Míra Schneider se i přes svůj těžký handicap pere se životem statečně. „Začal znovu chodit do školy, navštěvuje dvakrát týdně Euroinstitut pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, kde absolvuje roční vzdělávání v oboru úklidové a pomocné práce,“ dodala ředitelka domova.

web
Hejtman si od autora odnesl jeho fotografii

web
 Míru Schneidera přišla pozdravit celá řada jeho kamarádů

web

web
S Mírou Scheiderem si na zdraví připila i ředitelka COZP Písečná Alena Tölgová

 

web

Hejtman Oldřich Bubeníček s autorem u kresby z návštěvy krajského úřadu (vlevo dole)

web
Obrázky si všichni prohlédli se zájmem

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 7.10.2016 / 7.10.2016 | Zveřejnit od-do: 7.10.2016-7.11.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém