Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Mladí obráběči z našeho kraje se radují z druhého místa

 
001
Celostátní soutěže KOVO junior 2014 v učebním oboru Obráběč kovů ve Žďáru nad Sázavou se zúčastnili i dva reprezentanti ze škol Ústeckého kraje - Jaroslav Blažek ze SŠT gastronomické a automobilní Chomutov a Tomáš Hegr ze SŠ stavební Teplice. Jako krajský tým skončili žáci na druhém místě!
Tisková zpráva ze dne 14. dubna 2014
 

 
 

V jednotlivcích dosáhl výborného výsledku Tomáš Hegr, který získal celkově druhé místo se ziskem 187 bodů. Jen o tři body víc měl reprezentant za Moravskoslezský kraj.

Soutěže se zúčastnilo jedenáct dvoučlenných družstev z jednotlivých krajů České republiky. Rozdělena byla do dvou částí - výroba součásti podle výkresové dokumentace a měření součásti, zpracování protokolu měření a výpočtu řezných podmínek.

„Úspěch ukazuje dobrou práci v kvalitní přípravě žáků na budoucí povolání a na snahu co nejlepšího materiálního zabezpečení v učilištích, abychom dosáhli nejlepší připravenosti našich absolventů v tomto strojírenském oboru. Obor Obráběč kovů je v našem kraji velmi žádaný a potřebný. Proto nás těší jeho dobré výsledky a úspěchy žáků a pedagogů našich škol,“ řekl vedoucí učitel odborného výcviku na SŠ stavební Teplice Miloslav Svoboda.

Celostátní soutěž žáků učebního oboru Obráběč kovů se odehrála ve dnech 7. až 9. dubna na Střední škole technické Žďár nad Sázavou. Vyhlašovatelem soutěže je Cech KOVO ČR, Jihomoravský kraj ve spolupráci s MŠMT. Tato soutěž zručnosti je součástí celostátní přehlídky České ručičky v jednotlivých strojírenských oborech. Hlavním cílem je podpora zvýšení prestiže řemesel a posílení postavení a významu středního odborného školství v České republice.

Zdroj: Miloslav Svoboda, vedoucí učitel odborného výcviku Střední školy stavební Teplice

 

01
Tomáš Hegr je druhý zleva.

01

01

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 14.4.2014 / 14.4.2014 | Účinnost do: 14.5.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém