Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

MOST! Jana Prušinovského a Petra Kolečka se poprvé představí v Ústeckém kraji

 
001
Nový komediální seriál MOST! scenáristy Petra Kolečka a režiséra Jana Prušinovského se poprvé představí divákům tam, kde se natáčel - v Ústeckém kraji. Speciální předpremiéry připravuje Česká televize ve spolupráci s Filmovou kanceláří Ústeckého kraje, odehrají se v Ústí nad Labem a Mostě. Další projekce jsou pak naplánovány v Plzni, Ostravě a v Praze. Výtěžek ze vstupného poputuje na účet Hospice v Mostě.
Tisková zpráva ze dne 16. října 2018
 

 
 


„Komedie nejvíc chutnají ve společnosti jiných smějících se lidí. Chceme fanouškům ostřejšího humoru dopřát zážitek posílený o velké plátno, dobrý zvuk a společnost dalších desítek podobně naladěných diváků. Už jsme první epizody takto pouštěli v Brně. A stojí to za to,“ říká kreativní producent Michal Reitler. Seriál MOST! se poprvé představil na festivalu televizních a online seriálů Serial Killer v Brně letos v květnu, v červnu pak v mosteckém kině Kosmos proběhla projekce pro spolupracovníky, kteří se na natáčení seriálu podíleli, a nyní seriál, resp. první tři díly, budou moci vidět diváci a fanoušci v dalších pěti městech. Poprvé ve Veřejném sále Hraničář v Ústí nad Labem, 30. října v 19.30 hod., pak v mosteckém kině Kosmos 8. listopadu od 20.00 hod. Obou premiér se zúčastní tvůrčí delegace v čele s představitelem titulní role Luďka Martinem Hofmannem, režisérem Janem Prušinovským a scenáristou Petrem Kolečkem. A pokud zavítáte alespoň na jedno promítání, pomůžete i dobré věci. Výtěžek bude věnován mosteckému hospici. „Darovat výtěžek ze vstupného z projekcí předpremiér na bohulibé účely vítám, tím víc, že se bude podpořeno zařízení v našem městě,“ sdělil primátor Mostu Jan Paparega.


„Most je ryze dělnické město, a proto má svou nezaměnitelnou filozofii. Vizuálně je naprosto unikátní, protože vyrostlo na zelené louce během několika let jako náhrada za zbořený starý Most. Není moc měst, kde se snoubí krásná příroda se socrealistickou architekturou,“ vysvětluje režisér Jan Prušinovský a dodává: „To, co se odehrává v seriálu, samozřejmě není každodenní mostecká realita, ale pokus ji nějak vypravěčsky a stylisticky uchopit. Tak jako se ve městě Fargo ve skutečnosti nenahánějí nájemní vrazi, v Midsomeru neumírá každý den člověk, ani v Mostě se v takové míře neděje to, co v této sérii.“ „Z Mostu pochází moje manželka a hospodu Severka jsem navštěvoval s tchánem. Postavy jsou inspirované skutečnými předobrazy. Tedy některé. To je důvod, proč je to v Mostě. Nenapadlo mě to přesouvat jinam,“ doplňuje Petr Kolečko.


Od počátku se vznikem televizního seriálu pomáhala i Filmová kancelář Ústeckého kraje. „Poslední roky jsou pro krajskou filmovou kancelář opravdu velmi úspěšné. Jsme rádi, že jsme mohli spolupracovat na takto rozsáhlých projektech jako bylo právě natáčení seriálu Most! nebo pokračování úspěšného seriálu Rapl. Právě členové filmové kanceláře dobře znají specifika tohoto kraje a dokázali jsme tak ještě více pomoct autenticitě celého příběhu a především samotnému natáčení,“ popsal spolupráci krajský radní pro regionální rozvoj Zdeněk Matouš.


Seriál se z převážné většiny natáčel v reálných prostředích města Most – v restauraci Severka, na Autodromu Most, v hotelu Cascade, v mostecké nemocnici, v OC Centrál, v kostele Nanebevzetí Panny Marie, v restauraci U Kalendů, v místní knihovně, nebo v Chánově. V průběhu 65 natáčecích dní, po které se seriál připravoval, si v něm zahrálo celkem 821 komparzistů převážně z Mostu a okolí.

 

námět a scénář: Petr Kolečko // režie a spolupráce na scénáři: Jan Prušinovský // dramaturgie: Hana Wlodarczyková // umělecký maskér: Lukáš Král // výtvarník kostýmů: Ivan Stekla // kamera: Petr Koblovský // architekt: Jan Novotný // výkonný producent: Matěj Stehlík // kreativní producent: Michal Reitler

 

hrají: Martin Hofmann, Erika Stárková, Filip František Červenka, Michal Isteník, Zdeněk Godla, Cyril Drozda, Vladimír Škultéty, Jitka Čvančarová, Jiří Schmitzer, Taťjana Medvecká, Leoš Noha, Jan Cina a další

001

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 23.10.2018 / 23.10.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém