Orientační nabídka


 

Mostecká nemocnice prošla další částí rozsáhlé rekonstrukce

001
Projekt s názvem Rekonstrukce pavilónů KZ, a. s., Nemocnice Most, o. z., včetně optimalizace vnitřních prostor dnes společně představili hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a první náměstek hejtmana Stanislav Rybák spolu s vedením společnosti Krajská zdravotní. Jednotlivé pavilony mostecké nemocnice se dočkaly zásadní rekonstrukce po 40 letech od výstavby a to celkem za 150 milionů korun.
Tisková zpráva ze dne 30. října 2015
 

 
 

Před třemi lety, když nastoupilo nové vedení Ústeckého kraje, tak jsme se shodli na tom, že za jednu z nejdůležitějších oblastí považujeme zdravotnictví a zdravotní péči o občany našeho kraje a že také chceme změnit obraz Krajské zdravotní. I dnešní setkání a ukázka rekonstrukce je důkazem, že se to daří. A další investice do zdravotnictví budou následovat,“ uvedl hned na začátku setkání v nových prostorách nemocnice hejtman Oldřich Bubeníček. Projekt byl spolufinancován z prostředků dotačního programu Regionálního operačního programu regionu soudržnosti NUTS 2 Severozápad, podporovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj a začal na konci srpna minulého roku po více než ročních přípravách. Realizace projektu byla rozsáhlá a hodnota veřejné zakázky vzešlá z otevřeného výběrového řízení je na úrovni 150 milionů korun včetně DPH. Rekonstrukce probíhala ve fázích, podle harmonogramu, za plného provozu.


V podstatě se jedná o první akci takového rozsahu od dob výstavby nemocnice. Letos je to 40 let, kdy začala sloužit veřejnosti. Nejde jen o lepší vzhled, ale také o praktické dopady pro pacienty i zdravotnický personál. Nemocnice má nově zateplené budovy, nové fasády a střechy, kompletně vyměněná okna a dveře (celkem 3606 ks), a to u pavilonů A, B a C. Součástí rekonstrukce byla též výměna vybraných výtahů ve všech rekonstruovaných objektech a rekonstrukce vybraných sociálních zařízení včetně nových připojovacích a stoupacích rozvodů vody a kanalizace.


01
Hejtman Oldřich Bubeníček při slavnostním otevření nemocnice spolu s náměstkem hejtmana Stanislavem Rybákem (vlevo) a předsedou představenstva Krajské zdravotní Jiřím Novákem (vpravo).

02
Ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala předává nové logo mostecké nemocnice do rukou ředitele zdravotní péče Luďka Hyky.

03

04
Prohlídka areálu nemocnice.

05

06

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 31.10.2015 / 31.10.2015 | Účinnost od-do: 31.10.2015-30.11.2015
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém