Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Mostecká škola otevřela nové učebny

 
001
Další střední škola v Ústeckém kraji získala kvalitnější zázemí pro své studenty. Vyšší odborná škola ekonomická, sociální a zdravotnická, Obchodní akademie, Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola v Mostě, která patří mezi příspěvkové organizace našeho kraje, slavnostně uvedla do provozu tři odborné učebny. Zahájení se zúčastnil také krajský radní pro školství, mládež a sport Petr Jakubec.
Tisková zpráva z 9. 12. 2010
 

 
 

Studenti mostecké školy se nyní budou vzdělávat v kvalitnějších prostorách. Dvě nové učebny jsou určené pro předmět ošetřovatelství a jedna třída pro předmět první pomoc. Náklady na vybavení se vyšplhaly na necelý milion korun. Zhruba polovinu hradila škola ze svého rozpočtu, půl milionu korun pak získala z grantu Chytré hlavy pro Sever vyhlášeného společností Czech Coal Group, a.s. V rámci tohoto grantu byly školy vyzvané, aby předložily své projekty na modernizaci odborných učeben. Projekt mostecké školy s názvem „V moderní učebně je výuka zábavou“ zvítězil ve veřejném internetovém hlasování a tím získal nárok na finanční podporu.

V učebně pro předmět první pomoc na studenty čekají například resuscitační torzo, kostra člověka, lebka novorozence, či dataprojektor. Nejvíce peněz si vyžádal speciální nábytek. Celkově tato třída vyšla na téměř 300 tisíc korun. Učebny pro ošetřovatelství pak nabídnou moderní nemocniční lůžko, křeslo pro kardiaka, novorozeneckou postýlku a další speciální nábytek. Obě učebny stály více než 600 tisíc korun.

 

Připravila:

Bc. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 741, ticha.a@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

 

Foto: Jana Adamcová, ředitelka VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ Most

01
Slavnostního zahájení se zúčastnil radní Petr Jakubec (zcela vpravo).

02
Prohlídka nových učeben

03

04
04

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 9.12.2010 / 9.12.2010

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém