Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Mostecké házenkářky v předstihu slaví česko-slovenský titul

 
baník most
Mostecké házenkářky v předstihu slaví česko-slovenský titul. V Čechách ani na Slovensku není v letošní sezoně lepší ženský házenkářský tým než mostečtí Černí andělé. Hráčky DHK Baník Most si totiž v sobotu 22. února 2020 pojistily vítězství v MOL lize, nejvyšší česko-slovenské ženské házenkářské soutěži a vybojovaly tak svůj letošní první titul.
Tisková zpráva ze dne 24. února 2020
 

 
 

„Velmi nás těší, že jsme využili možnost pojistit si titul tak brzy, navíc před skvělým domácím publikem. Splnili jsme si tak první letošní cíl, ale čeká nás ještě spousta práce, protože už v polovině března chceme obhájit Český pohár a čekají nás ještě boje o český titul,“ připomněl trenér mosteckých házenkářek Jiří Tancoš.

Černí andělé mají za sebou letos velmi úspěšnou, ale náročnou sezonu. Na podzim se jim jako prvnímu ženskému týmu v historii podařilo probojovat do Ligy mistrů, ve které změřili síly s nejlepšími evropskými týmy, včetně jednoho z nejúspěšnějších házenkářských družstev současnosti, maďarským Györem. Bohužel se jim z těžké skupiny nepodařilo postoupit, ale následně se s neméně těžkými soupeři utkali také ve druhé nejvyšší evropské klubové soutěži, Poháru EHF. Ani tam v silné konkurenci týmů z Maďarska, Turecka a Německa do dalších bojů nepostoupili, rozhodně ale české házené ostudu neudělali. Především ale načerpali důležité zkušenosti, které nyní využívají v domácí nejvyšší soutěži, které od začátku sezony dominují a prohráli jediné utkání.

Na jaře čeká mostecké házenkářky už zmiňovaný souboj o Český pohár v Kutné Hoře, v dubnu následuje play off o český titul. Černí andělé by jej letos rádi získali už poosmé v řadě. K úspěchům mostecké házené pomáhá také Ústecký kraj, který dlouhodobě podporuje především mládežnické týmy DHK Baník Most. Cílevědomá práce s mládeží již přináší výsledky a již asi třetina A týmu je složena z vlastních odchovankyň. Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček převzal záštitu také nad domácími zápasy Černých andělů v letošním ročníku Ligy mistrů.

baník most
Po závěrečném hvizdu mohly naplno vypuknout mistrovské oslavy

baník most
Nespoutaná radost čerstvých házenkářských mistryň Česka a Slovenska 

 

baník most
Mistrovský tým DHK Baník Most MOL ligy pro sezónu 2019/2020

 

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 24.2.2020 / 24.2.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém