Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > aa

 

Mostecký hipodrom a město Kadaň se pyšní certifikáty Rodinné stříbro

 
hh
Poslední srpnovou sobotu 25. 8. 2018 se na hipodromu v Mostě uskutečnilo další dostihové odpoledne, na kterém mohli diváci shlédnout osm závodů. Jedním z nich byla i 21. Velká letní cena Ústeckého kraje, která je rovinným dostihem na 2 000 metrů. Vítěze dostihu, žokeje Václava Janáčka s tříletým koněm Darkolva ze stáje Joly, dekoroval hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
 

 
 

Ještě před startem Velké ceny předal hejtman představitelům hipodromu Jiřímu Charvátovi, který je majoritním akcionářem společnosti, a Jakubu Šimůnkovi, řediteli hipodromu, certifikát Rodinné stříbro Ústeckého kraje. „Mostecký hipodrom je nejen místem, kde se setkávají dostihoví fanoušci, ale i ukázkou toho, jak se mění rekultivovaná krajina po těžbě uhlí. Vážím si toho, že hipodrom podporuje řada firem i samospráva. Konají se zde prestižní závody a zdejší dostihové dny jsou magnetem pro tisícovky diváků. Pro vysokou sportovní úroveň zdejších dostihů a jejich velkou návštěvnost byl hipodrom zařazen do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, kam patří více než dvě desítky nejpřitažlivějších míst a akcí v kraji z oblasti sportu a kultury,“ řekl při předání certifikátu hejtman Oldřich Bubeníček.

Velkou letní cenu podpořil i Ústecký kraj a část dostihového odpoledne přenášela živě Česká televize. Hejtman mezi čestnými hosty přivítal na závodišti generální konzulku ČR v Drážďanech Markétu Meissnerovou a představitele generálního konzulátu Ruské federace v Karlových Varech.

V sobotu se uskutečnila rovněž další významná akce programu Rodinné stříbro, kterou je Císařský den v Kadani. Starostovi města, které je pořadatelem této historické kulturní slavnosti, Jiřímu Kulhánkovi, zde předal certifikát Rodinné stříbro radní Ústeckého kraje Ladislav Drlý.

Touto akcí si Kadaň připomíná významnou událost, kdy v roce 1367 navštívil město Kadaň římský císař a český král Karel IV. V roce 2018 se slavil již 26. příjezd Karla IV. s jeho družinou do královského města Kadaně. Více na www.cisarskyden.cz.


hh
Vítězům 21. Velké letní ceny Ústeckého kraje gratuloval hejtman Oldřich Bubeníček

hh

hh
Představitelům mosteckého hipodromu předal hejtman certifikát Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Uprostřed snímku je Jiří Charvát, vpravo Jakub Šimůnek

hh

 

 

hh
Pro vítěze všech sobotních dostihů byly připraveny naleštěné poháry

 

hh
Součástí cen pro vítěze dostihů byly i dárkové koše regionálních potravin, které věnovala krajská agrární komora

 

hh
Pro mostecký hipodrom byl připraven k předání i certifikát Rodinné stříbro

 

hh
Jezdci a koně odvedli skvělé sportovní výsledky a divákům přinesli přitažlivou podívanou

 

hh

 

hh

 

hh

 

hh

Vítězové prvního sobotního dostihu

 

hh
Hejtman se pozdravil s generální konzulkou ČR v Drážďanech Markétou Meissnerovou

hh

 

bb
Na hipodromu se představily i složky integrovaného záchranného systému

 

gg

 

mm

gg
Pojízdná upoutávka na říjnovou oslavu 100. výročí vzniku Československa

 

cc
Císařský pár pozdravil přihlížející na kadaňském náměstí

 

cc
Císařský den vyvrcholil ohňostrojem


 

 


 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 26.8.2018 / 26.8.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém