Orientační nabídka


 

Motocyklisté se seznámili na mosteckém polygonu se zásadami bezpečného chování na silnicích

Polygon Most
Motocyklisté jsou považováni za nejohroženější skupinu účastníků silničního provozu. Pravděpodobnost, že při své jízdě utrpí smrtelné zranění, je totiž dvacetkrát vyšší než u cestujících v osobních automobilech. V letošním roce si proto mohli motocyklisté v rámci preventivního projektu „Učme se přežít“ zdokonalit své dovednosti a prohloubit své znalosti nejprve v Libereckém, a teď i v Ústeckém kraji. Konkrétně na mosteckém polygonu.
Tisková zpráva ze dne 27. srpna 2018
 

 
 

„Ústecký kraj trvale považuje bezpečnost silničního provozu za jednu ze svých priorit. Pochopitelně myslíme i na motocyklisty. Proto se náš kraj rozhodl zorganizovat pro jezdce v jedné stopě jednodenní zdokonalovací kurz. Měli jedinečnou možnost seznámit se s tím, jak se bezpečně chovat na silnicích a také s tím, jak správně reagovat na možná pochybení ze strany ostatních účastníků silničního provozu,“ řekl Jaroslav Komínek, náměstek hejtmana Ústeckého kraje.

 

Kurz se skládal ze dvou částí. V teoretické se motocyklisté podrobně seznámili se správnou technikou jízdy, zásadami správného chování při dopravní nehodě a efektivním poskytováním první pomoci. V navazující praktické části se procvičovala řada důležitých jezdeckých technik, jako např. brzdění v různých rychlostech a v náklonu, plynulé přenášení těžiště, průjezd zatáčkou či výhybný manévr. „Účastníkům kurzů proto byla opakovaně zdůrazňována klíčová zásada, že při řízení motocyklu v provozu může mít i malá chyba – byť nezaviněná - tragické následky. A většinou to bývá motocyklista, který zaplatí svým zdravím či dokonce životem,“ dodal Jan Pechout, krajský koordinátor BESIP pro Ústecký kraj.


01
Kurz byl také zaměřen na učitele autoškol.

02
Tisková konference na mosteckém polygonu. Zúčastnil se jí také Jaroslav Komínek, náměstek hejtmana Ústeckého kraje (vlevo).

03

04

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 27.8.2018 / 27.8.2018 | Zveřejnit od: 27.8.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém