Orientační nabídka


 

Možnosti financování kulturního dědictví

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
SEMINÁŘ
Krajský úřad Ústeckého kraje spolu s Omnium z.s. uspořádal odborný seminář, zabývající se financováním kulturního dědictví
 

 
 

Možnosti financování kulturního dědictví

 

Krajský úřad Ústeckého kraje ve spolupráci s Omnium z.s. uspořádal v závěru minulého týdne v prostorách Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem seminář, zabývající se problematikou financování kulturního dědictví.

 

V případě Ústeckého kraje se jednalo o první seminář tohoto druhu, zařadil se tak po bok Karlovarského a Zlínského kraje, ve kterých přednášky s obdobnou tematikou zazněly v předcházejících měsících tohoto roku.

 

Problematika financování obnovy kulturních památek a drobných památek, které nejsou prohlášeny za kulturní památky, přilákala do přednáškového sálu Severočeské vědecké knihovny velké množství posluchačů, mezi nimiž nechyběli vlastníci zmíněných objektů ani zájemci o informace z řad fyzických osob, církví, občanských sdružení či obcí a příspěvkových organizací.

 

Dozvěděli se například, kolik je v kraji památkových rezervací a zón a kde se nachází, nebo jaké výhody a povinnosti čekají na památky zařazené na Seznam světového dědictví UNESCO. Přednášející posluchače seznámili s informacemi, za jakých podmínek je možné čerpat finanční prostředky ze státních, krajských a obecních dotačních programů, případně nadačních fondů. Mluvené slovo doplnily fotografie s konkrétními příklady zachráněných památek. Dále zde zazněly aktuální informace týkající se vyhlášené výzvy do Norských fondů (programové oblasti 16 a 17 – Zachování kulturního dědictví a Současné umění) a novinky z připravovaných Evropských strukturálních a investičních fondů pro období 2014-2020.

 

Chcete také vědět, jaký způsob financování s Vaším projektem zvolit, jaké souvislosti při obnově kulturního dědictví neopomíjet a čemu se vyvarovat? Navštivte další seminář věnovaný možnostem financování kulturního dědictví, třeba na podzim opět v Ústeckém kraji.

 

POPIS OBRÁZKŮ:

Foto 1: V úvodním příspěvku byla posluchačům v zaplněném sále představena struktura možností financování obnovy kulturního dědictví v Ústeckém kraji

Foto 2: Ing. arch. Tomáš Efler z Fakulty architektury ČVUT představuje Obnovu podstávkových domů financovanou v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Cíl 3/Ziel 3

 

 

Odkazy

  • FOTO 1 [JPG, 1,9 MB] (9.4.2014)
  • FOTO 2 [JPG, 2 MB] (9.4.2014)
 
Zodpovídá: Karina Strnadová
Vytvořeno / změněno: 9.4.2014 / 9.4.2014 | Zveřejnit do: 1.6.2014
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém