„Jsem moc ráda, že jsme uspořádali konferenci, která se věnuje nadaným dětem. Všichni víme, že vzdělávání nadaných žáků musíme věnovat zvýšenou pozornost. Obecně se české vzdělávání zaměřuje více na žáky se specifickými poruchami učení. My chceme tento trend změnit i nadaní žáci potřebují péči. Věřte, že v Ústeckém kraji bude toto téma stále živé,“ uvedla radní Jindra Zalabáková.
Cílem konference Podpora nadání bylo představit osobám zainteresovaným v problematice vzdělávání nadaných žáků aktivity, které Ústecký kraj připravuje a nabízí, a sdílet s nimi jejich zkušenosti a příklady dobré praxe. Z velké části se jí účastnili pedagogové základních a středních škol v Ústeckém kraji. Byly jim prezentovány poznatky o lidském mozku od předního neurochirurga Vladimíra Beneše. O vzdělávání a podpoře nadaných žáků promluvili zástupci Masarykovy univerzity, Knihovny Ústeckého kraje, pedagogicko-psychologických poraden či základních škol. Představen byl také projekt Synapse, jenž nabízí školám systémovou podporu při vyhledávání a péči o nadané a aktivní žáky.
Na krajském úřadě proběhla konference Podpora nadání
Zúčastnily se jí také radní Jindra Zalabáková (vlevo) a předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zdenka Vachková (vpravo)
Radní Jindra Zalabáková konferenci zahájila
Akce se zúčastnili především pedagogové základních a středních škol
Profesor Vladimír Beneš přednášel o lidském mozku