Orientační nabídka


 

Muzeum města Ústí nad Labem zve na výstavu o cestě k velkému vítězství

Výstava Stalingrad
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček zahájil v Muzeu města Ústí nad Labem výstavu nazvanou Od Stalingradu do Prahy – cesta k velkému vítězství. Výstava putovala po celé Evropě od loňského jara a její derniérou je zastávka právě v krajském městě.
Tisková zpráva ze dne 5. prosince 2018
 

 
 

Výstava připomíná oběti za mír a svobodu během těžké cesty k vítězství. „Jsem přesvědčen o potřebě takových akcí, jako je tato expozice. Je to náš dík všem, kteří položili svoje životy za naši šanci žít dnes,“ řekl poslanec Evropského parlamentu Jiří Maštálka, kterého na vernisáži doplnil i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček: „Jsou události, které se musí připomínat a tato výstava nám ukazuje, na co by se nikdy nemělo zapomenout. Ať už má na toto období každý svůj názor, jedno by mělo být vždy zachováno, a to je úcta k dějinám.“

Na vernisáži byl také generální konzul Ruské Federace v Karlových Varech Mikhail Nikolaevich Ledenev, primátor města Ústí nad Labem Petr Nedvědický či další představitelé krajského úřadu. Výstava potrvá v muzeu do 3. února 2019.

01
Zleva: generální konzul Ruské Federace v Karlových Varech Mikhail Nikolaevich Ledenev, poslanec Evropského parlamentu Jiří Maštálka, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a Václav Houfek, ředitel ústeckého muzea.

02
Vernisáže se zúčastnila také Jitka Sachetová, radní pro kulturu (uprostřed) a předseda Výboru pro národnostní menšiny Pavel Vodseďálek,

03
Vpravo nový primátor města Ústí nad Labem Petr Nedvědický.

04

05
Na výstavě jsou vystaveny i dobové artefakty.

 

 

06


 

 


 


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 5.12.2018 / 5.12.2018 | Zveřejnit od: 5.12.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém