Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Muzeum města Ústí nad Labem zve na výstavu o cestě k velkému vítězství

 
Výstava Stalingrad
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček zahájil v Muzeu města Ústí nad Labem výstavu nazvanou Od Stalingradu do Prahy – cesta k velkému vítězství. Výstava putovala po celé Evropě od loňského jara a její derniérou je zastávka právě v krajském městě.
Tisková zpráva ze dne 5. prosince 2018
 

 
 

Výstava připomíná oběti za mír a svobodu během těžké cesty k vítězství. „Jsem přesvědčen o potřebě takových akcí, jako je tato expozice. Je to náš dík všem, kteří položili svoje životy za naši šanci žít dnes,“ řekl poslanec Evropského parlamentu Jiří Maštálka, kterého na vernisáži doplnil i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček: „Jsou události, které se musí připomínat a tato výstava nám ukazuje, na co by se nikdy nemělo zapomenout. Ať už má na toto období každý svůj názor, jedno by mělo být vždy zachováno, a to je úcta k dějinám.“

Na vernisáži byl také generální konzul Ruské Federace v Karlových Varech Mikhail Nikolaevich Ledenev, primátor města Ústí nad Labem Petr Nedvědický či další představitelé krajského úřadu. Výstava potrvá v muzeu do 3. února 2019.

01
Zleva: generální konzul Ruské Federace v Karlových Varech Mikhail Nikolaevich Ledenev, poslanec Evropského parlamentu Jiří Maštálka, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a Václav Houfek, ředitel ústeckého muzea.

02
Vernisáže se zúčastnila také Jitka Sachetová, radní pro kulturu (uprostřed) a předseda Výboru pro národnostní menšiny Pavel Vodseďálek,

03
Vpravo nový primátor města Ústí nad Labem Petr Nedvědický.

04

05
Na výstavě jsou vystaveny i dobové artefakty.

 

 

06


 

 


 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 5.12.2018 / 5.12.2018 | Zveřejnit od: 5.12.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém