Nejohroženější skupinou účastníků silničního provozu jsou právě děti a mládež do 18 let. Ti tvoří až šestinu účastníků všech dopravních nehod. „Od projektu, který je zacílen převážně na děti předškolního věku, si slibujeme položení základního kamene pro bezpečnost silničního provozu,“ sdělil Josef Melen, který v rámci téměř hodinového představení plní úlohu průvodce situacemi silničního provozu. K tomu mu napomáhají praktické rekvizity, jako jsou dopravní značky, reflexní vesty, kužele, kola, brusle, helma a další. „Také postava myšáka Bertíka je v představení velice důležitá, dokáže udržet dětskou pozornost a na situace, které mohou na silnicích nastat, se dívá očima dětí,“ doplnil Josef Melen.
„Myslím si, že udržet pozornost hlavně dětí předškolního věku není lehké, ale představení dokázalo děti zaujmout a někdy až překvapivě dokázaly reagovat na podněty hlavních aktérů. Věřím, že představení v budoucnu zavítá do dalších školek v Ústeckém kraji,“ vyjádřila se radní pro kulturu Jitka Sachetová.
OSN vyhlásilo v rámci Globálního týdne bezpečnosti silničního provozu OSN celosvětovou kampaň Safe Kids Lives a Besip se k ní již na jaře připojil několika preventivními představeními ve vybraných školkách. Na rok 2015 bylo naplánováno 22 představení napříč celou republikou, na jaře se jich uskutečnilo devět a zbylá se odehrají nyní na podzim. Jedno z nich se uskutečnilo právě v Ústeckém kraji v mateřské školce v Polepech.
Představení formou hry, kdy pan B seznamuje Myšáka Bertíka s pravidly silničního provozu. Zde například klade důraz na nošení cyklistické helmy.
Děti se aktivně zapojovaly do představení a dokázaly reagovat na podněty hlavních aktérů.
Představení se zúčastnila také radní pro kulturu Jitka Sachetová.