Orientační nabídka


 

Mysli globálně, jednej lokálně – aneb ekologická výtvarná soutěž Ústeckého kraje

1
Pro žáky druhého stupně základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií se koná výtvarná soutěž Kouty krajiny Ústeckého kraje. Cílem je vytvořit uměleckou formou zprávu o stavu životního prostředí v Ústeckém kraji. Kolektivy ze zapojených 30 škol se se zadaným ekologickým tématem vypořádaly různorodým způsobem - 3D modely, plakáty, flipy, nástěnkami, obrázky, keramikou, leporelem, CD prezentací, videem, filmovým příběhem. Slavnostní vernisáž proběhla na krajském úřadě, kde jsou díla vystavena a kde lze hlasovat o jejich umístění.
Tisková zpráva z 30. dubna 2013
 

 
 

Vypátrejte cestu vody, kterou pijete, od srážek až ke svému vodovodnímu kohoutku a možná ještě dál… . Popište půdu okolo vaší školy. Jak se živili původní obyvatelé místa, kde se nachází vaše škola? Co se dál děje s odpadky z vaší školy? Jaké geologické procesy ovlivnili podobu krajiny, ve které žijete? Které druhy vyhynuly v okolí vaší školy? Jaké jsou už využívané a jaké jsou potenciální zdroje energie ve vašem kraji? Která největší chráněná oblast se nachází ve vašem okolí? Jaká pravidla jsou potřebná k zabezpečení trvalé obyvatelnosti vašeho okolí? – takové otázky si kladli žáci, kteří se do soutěže zapojili a připravili společně výtvarné dílo v libovolné formě.

„Je důležité, že se umíte na svět kolem sebe podívat zvídavýma očima a vnímáte životní prostředí v celé jeho rozmanitosti. Ekologická výchova je takovou popelkou mezi aktivitami na základních školách, přitom v dnešní době a právě v našem kraji musíme umět přírodu chránit,“ zmínila při vernisáži náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová.

Všechna díla jsou vystavena na Krajském úřadě Ústeckého kraje a na www.ekoecho.cz, kde lze elektronicky hlasovat. Hlasování bude ukončeno 31. května a 20. června proběhne slavnostní vyhlášení a předání cen.

Pilotní projekt výtvarné soutěže s ekologickým tématem, který probíhá pod záštitou náměstkyně hejtmana Jany Vaňhové, je společným dílem koordinátorů Ústeckého kraje, Fakulty životního prostředí UJEP a dalších partnerů.

Kontakt:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 726

Mob.:+420 737 203 666

Mail:   hanackova.m@kr-ustecky.cz

1
Přihlášené školní kolektivy převzaly účastnický list z rukou náměstkyně hejtmana Jany Vaňhové

2
Díla jsou rozmanitá, ale vždy s ekologickým potextem

3
Hlasovat je možné přímo na krajském úřadě nebo na www.ekoecho.cz

4

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 30.4.2013 / 30.4.2013
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém