Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Na Děčínsku je vyhlášen stav nebezpečí

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová vyhlásila na základě jednání povodňové komise a dnešního jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje v souvislosti s povodňovou situací na Děčínsku stav nebezpečí.
 

 
 

Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová vyhlásila na základě jednání povodňové komise a dnešního jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje v souvislosti s povodňovou situací na Děčínsku stav nebezpečí. Konkrétně je stav vyhlášen na území obce s rozšířenou působností Děčín a to v částech: Srbská Kamenice, Benešov nad Ploučnicí, Jánská, Dolní Habartice, Horní Habartice, Kerhartice, Markvartice, Veselé, Merboltice, Valkeřice, Děčín, Česká Kamenice, Hřensko a na správním územím obce Lipová.

 

      „Situace na Děčínsku v obcích postižených povodněmi je velice vážná. O víkendu jsem se byla na místech, kterými se přehnaly bleskové povodně, podívat: zničené komunikace, stržené mostky, lidé, kteří se nemohou dostat do svých domovů, kontaminovaná voda ve studních. Podle prvních odhadů jdou škody do desítek milionů korun,“ říká Jana Vaňhová, která předsedá povodňové komisi a bezpečnostní radě kraje. „Obyvatelé postižených obcí jsou ve velmi špatném psychickém stavu, na místo se proto chystají psychologové, aby lidem pomohli tyto tragické chvíle překonat,“ říká ještě Jana Vaňhová.

 

     „Škody jsou natolik rozsáhlé, že by je obce ani s pomocí kraje vlastními silami a prostředky nezvládly zlikvidovat. Proto vyhlašujeme stav nebezpečí. Na jeho základě totiž vláda České republiky podle zákona číslo 12 z roku 2002 může uvolnit potřebnou pomoc na odstranění škod,“ vysvětluje hejtmanka. O požadovaných prostředcích bude vedení kraje se zástupci vlády jednat v následujících hodinách a dnech. „Ústecký kraj dosud poskytl vyplaveným obcím vysoušeč. Pomohou jistě i čerpadla, které kraj zakoupil nedávno obcím. Chystáme i humanitární pomoc,“ doplňuje ještě hejtmanka. 

 

    V postižených oblastech na Děčínsku zasahují všechny složky Integrovaného záchranného systému. Vedení kraje pověřilo náměstka hejtmanky Pavla Koudu k tomu, aby se problematikou plně zabýval a v případě potřeby byl z pozice vedení kraje okamžitě k dispozici.

 

 

 

 

Kontakt:  Veronika Kindlová, tisková mluvčí Ústeckého kraje

kancelář hejtmanky Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726; mob.tel 737 203 666

kindlova.veronika@kr-ustecky.cz

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Veronika Kindlová
Vytvořeno / změněno: 6.7.2009 / 6.7.2009 | Zveřejnit od-do: 6.7.2009-6.8.2009

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém