Orientační nabídka


 

Na energetickém fóru se řešila bezpečnost, ta energetická i v oblasti kybernetiky

001
Již devátý ročník Energetického fóra Ústeckého kraje se první říjnový den uskutečnil v Ústí nad Labem. Nosným tématem konference byly vize a fakta o energetické bezpečnosti. Téměř sto účastníků diskutovalo o aktuálním stavu plnění státní energetické koncepce a podmínkách jejího zajištění, energetické bezpečnosti v Evropě a kybernetické bezpečnosti sítí. Došlo rovněž na mýty a fakta o ukládání radioaktivních odpadů, na uhlíkovou energetiku a rozebírány byly technicko-politické podmínky energetické bezpečnosti. Také letos se do fóra, které zahájil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, zapojila řada významných osobností z oboru.
Tisková zpráva ze dne 1. října 2019
 

 
 

„Energetické fórum se stalo užitečnou tradicí, během níž se setkávají významní lidé ze sektoru, který je pro náš kraj typický a charakteristický. Jsem rád, že se letošní ročník opět může pochlubit velmi vysokou účastí hostů a zástupců odborné veřejnosti. Potěšitelný je zejména rostoucí zájem představitelů samospráv; je jich zde téměř třicet. Energetika vždy byla a bude neodmyslitelně spjata s naším krajem. I nejvyšší představitelé vlády při své poslední návštěvě deklarovali, že Ústeckému kraji musí být věnována zvýšená pozornost, a to s ohledem na životní prostředí a zdraví občanů. Při zajištění energetické bezpečnosti úzce spolupracujeme mj. s Integrovaným záchranným systémem (IZS) Ústeckého kraje. Právě s IZS kraj v loňském roce uspořádal třídenní taktické štábní cvičení, které se týkalo výpadku elektrické energie (tzv. blackoutu) na území okresu Most. Bez neustálé profesionální přípravy bychom v reálných krizových situacích řešili mnohem závažnější škody na majetku a možná i ztráty lidských životů,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček. 

Ústecký kraj přemýšlí SMART neboli chytře a nezapomíná ani na oblast životního prostředí. Na základě dlouhodobé spolupráce se společností ČEZ a ČEZ ESCO v této souvislosti vedení kraje oceňuje dar, který zmíněné firmy Ústeckému kraji poskytly. Během let 2018–2019 mohl kraj rozdělit mezi své příspěvkové organizace celkem 41 elektromobilů, jež slouží v zařízeních poskytujících sociální služby a v dětských domovech. Ústecký kraj tedy rozhodně nezaostává za světovými trendy, ba naopak, jde příkladem. 

Pořadatelem Energetického fóra je Ústecký kraj, ve spolupráci s odborným garantem – Okresní hospodářskou komorou Most. Více na http://www.forumusteckykraj.cz/cs/energeticke-forum-usteckeho-kraje-2019/

 002

  003
Zahájení se zúčastnil také náměstek hejtmana Zdeněk Matouš. 

  004
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček při zahájení letošního energetického fóra. 

  005

 

 

 

 
 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 1.10.2019 / 1.10.2019
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies