Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Na konferenci u příležitosti výstavy Voda & civilizace vystoupil hejtman Jan Schiller

 
01
Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem hostila v rámci výstavy Voda & civilizace konferenci, která se konala za účasti několika významných hostů. Mezi on-line přednášejícími byl také hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.
Tisková zpráva ze dne 7. května 2021
 

 
 

Stejně jako on, představil každý přednášející důležité téma týkající se vody. Ať už z pohledu sucha, spotřeby nebo např. vodní rekultivace. Úvodního slova se ujal Pavel Doulík, prorektor pro vnější vztahy UJEP.

Jako první vystoupil se svou přednáškou o vodním stresu ve světě geograf a hydrolog působící na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy Bohumír Janský. Poukázal na to, že voda je drahocenná, ničím nenahraditelná, tekutina, které je třeba si vážit.

Následovaly prezentace Jana Schillera, hejtmana Ústeckého kraje a Petra Nedvědického, primátora statutárního města Ústí nad Labem. První jmenovaný hovořil o vodním potenciálu v Ústeckém kraji. Primátor následně představil jezero Milada, historii jeho vzniku i současné aktivity města u jezera.

S tématem revitalizace vodních toků poté vystoupil Martin Neruda, který působí na Fakultě životního prostředí UJEP. O hodnotě vody přednášel, předseda Svazu vodního hospodářství ČR. Zdůraznil, že česká společnost žije v tzv. vodním blahobytu, a proto je problém nedostatku vody velmi těžko vnímán. Přednáškový cyklus zakončil Petr Neumann, náměstek ředitele Palivového kombinátu Ústí, který představil budoucí vodní rekultivace v Ústeckém kraji.

Úspěšná výstava je k vidění na ústeckém Lidickém náměstí a potrvá až do 16. května.

Ostatní přednášky a prezentace najdete zde: Konference u příležitosti výstavy Voda & civilizace


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 7.5.2021 / 7.5.2021 | Zveřejnit od: 7.5.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém