Orientační nabídka


 

Na krajském úřadě proběhla slavnostní ceremonie DofE

Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se již potřetí uskutečnila slavnostní ceremonie úspěšných absolventů Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE), kteří obdrželi z rukou radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Jindry Zalabákové a zástupců programu DofE certifikát a odznak.
Tisková zpráva ze dne 30. ledna 2024
01
 

 
 
Do programu DofE se již zapojilo více než 320 škol a institucí po celé republice. V Ústeckém kraji to jsou dvě desítky škol. Na úřadě bylo oceněno 70 dětí bronzovou a stříbrnou úrovní (např. z Gymnázia Jateční v Ústí nad Labem, Gymnázia Rumburk, Gymnázia Josefa Jungmanna Litoměřice, Gymnázia Václava Hlavatého Louny či ze Základní školy Elišky Krásnohorské v Ústí nad Labem). 

„Mám velkou radost, že opět po roce mohu na krajském úřadě přivítat úspěšné absolventy programu DofE. Rok od roku se ceremonie účastní stále více absolventů. Vnímám to jako obrovský úspěch. Dofáci na sobě neustále pracují a zdokonalují se, svůj volný čas věnují mnoha zajímavým aktivitám. Šikovné a aktivní lidi jako jste vy, dofáci, v Ústeckém kraji potřebujeme. Doufám, že u nás zůstanete a pomůžete nám náš region rozvíjet,“ uvedla během úvodní řeči radní Jindra Zalabáková.

Vzdělávací program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti a vytrvat. Přináší jim možnost zapojit se do osvědčeného programu, který založil princ Philip, vévoda z Edinburghu. Spočívá v tom, že se mladí lidé ve věku od 14 do 24 let alespoň 1 hodinu týdně věnují aktivitám ze tří oblastí (pohyb, dovednost a dobrovolnictví). U každé aktivity si stanoví určitý cíl, který je bude motivovat a posouvat dál. Na závěr ještě absolvují týmovou expedici v přírodě. Délka trvání programu záleží na tom, kterou úroveň si účastníci programu zvolí. Na výběr je bronzová, stříbrná a zlatá. 

Spolupráce mezi Ústeckým krajem a DofE funguje od roku 2021, kdy hejtman Jan Schiller podepsal memorandum o spolupráci. V rámci programu může být organizacím zřizovaným Ústeckým krajem poskytnut finanční příspěvek až do výše 15 tisíc korun.

1
Na krajském úřadě se konala ceremonie DofE

 

2
Úspěšné absolventy osobně podpořila radní Jindra Zalabáková

 

3
 

4
Odznak a certifikát předával Michal Jež, programový ředitel DofE, a Jindra Zalabáková, radní Ústeckého kraje

 

5
 

7
Společná fotografie

 


 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 30.1.2024 / 30.1.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém