Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Na krajském úřadě probíhá výstava Letní břeh Most

 
foto
Od 31. srpna do 30. září 2020 je na Krajském úřadě Ústeckého kraje k vidění výstava studentů Fakulty architektury ČVUT připravená ve spolupráci se skupinou Sev.en Energy a pod záštitou 1. náměstka hejtmana Martina Kliky.
Tisková zpráva ze dne 1. září 2020
 

 
 

Výstava Letní břeh Most byla slavnostně otevřena v pondělí 31. srpna ve 14 hodin. Vernisáže se kromě pořadatelů a návštěvníků zúčastnili také představitelé Ústeckého kraje v čele s 1. náměstkem Martinem Klikou.

„Myslím si, že práce studentů Fakulty architektury ČVUT jsou úžasné. Těším se na to, až místo lomu ČSA skutečně jednou jezero vznikne a doufám, že jej do budoucna budeme moci využít nejen k rekreačním účelům, ale i k výrobě energie. Pokud tam samozřejmě vzniknou takové nádherné stavby a lidé by zde mohli trávit svůj volný čas, bylo by to skvělé. Já si myslím, že musíme umět plánovat dalších 15 až 20 let dopředu a vědět, jak by krajina a ekonomika v Ústeckém kraji měly vypadat. Jsem toho názoru, že tato výstava je součást té přípravy,“ uvedl v úvodu vernisáže Martin Klika.

„Spolupráce mezi Sev.en Energy a Fakultou architektury ČVUT bude pokračovat i v dalších letech. Studenti například v dalším projektu navrhnou stavby na hladině jezera. Chceme tak zapojit mladé lidi do vytváření krajiny, kterou jednou budeme po ukončení těžby vracet. Protože právě generace dnešních studentů bude zrekultivovanou krajinu využívat, tak ať je podle jejich představ,“ komentovala spolupráci s mladými architekty mluvčí Sev.en Energy Gabriela Sáričková Benešová.

Výstava, která se koná v předsálí konferenčního sálu budovy A Krajského úřadu Ústeckého kraje (2. patro), představuje návrhy staveb do krajiny v rekultivované jezerní krajině na Mostecku. Konkrétně prezentuje 13 modelů využití okolí budoucího jezera vzniklého zatopením lomu ČSA, které navrhli studenti z ateliéru Základů architektonického navrhování Kvízová-Bednářová v rámci Fakulty architektury ČVÚT v Praze.

1
Na krajském úřadě se konala vernisáž výstavy Letní břeh Most

2
Kromě 1. náměstka hejtmana Martina Kliky (vlevo) si vernisáž nenechal ujít ani krajský radní Miroslav Andrt (druhý zprava) a náměstek hejtmana Zdeněk Matouš (zcela vpravo)

3
Výstava prezentuje celkem 13 modelů využití okolí budoucího jezera

4

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 1.9.2020 / 1.9.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém