Orientační nabídka


 

Na krajském úřadě řešilo Česko klima

mini
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se dne 10. září 2020 konala beseda tvůrců televizního cyklu Česko řeší klima se žáky středních škol. Besedy se za Ústecký kraj zúčastnil náměstek hejtmana pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš.
Tisková zpráva ze dne 10. září 2020
 

 
 

Besedu o klimatických změnách si pro žáky ze středních škol připravili tvůrci pořadu Česko řeší klima meteorolog Michal Žák a režisér i scénárista Daniel Tichý. Ti se ve druhém díle tohoto dokumentárního cyklu věnovali také projektům v Ústeckém kraji, které snižují emise oxidu uhličitého a pomáhají přizpůsobit se dopadům klimatických změn.

Na besedě se rozvinula podnětná diskuze, při níž žáci z ústeckého gymnázia v Jateční ulici, obchodní akademie i průmyslové školy rozebírali závažná témata týkající se změn klimatu a jejich dopadu na životní prostředí. Středoškoláci během besedy například navrhovali způsoby, jimiž by bylo možné snížit uhlíkovou stopu, zabývali se problematikou konzumní společnosti a probírali možnosti ukončení těžby uhlí v České republice a přechodu na obnovitelné zdroje energií. 

Čtyřdílný dokumentární cyklus České televize Česko řeší klima ukazuje příklady dobré praxe v oblasti klimatických opatření. Ve spolupráci s obcemi a kraji seznamuje diváky s projekty snižujícími emise oxidu uhličitého a pomáhajícími přizpůsobit se dopadům klimatických změn. Důležitou součástí projektu jsou také besedy pro školy a veřejnost, pomocí nichž se autoři dokumentu snaží šířit osvětu této problematiky.

Pořad Česko řeší klima, který odvysílala Česká televize v srpnu 2020 na ČT2 je k dispozici k přehrání v internetovém archivu České televize (https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/13557595840-cesko-resi-klima/220562220300002).

1
Náměstek hejtmana Zdeněk Matouš (vlevo) zdraví účastníky besedy i tvůrce dokumentu (vedle)

2
Náměstek Zdeněk Matouš (vpravo) při prezentaci projektu Česko řeší klima

 

3
Besedy se zúčastnili žáci ze tří škol v Ústí nad Labem

 

4
Beseda přinesla podnětnou diskuzi

 

5
Na chodbě ve 2. patře hlavní budovy krajského úřadu se žáci mohli seznámit s putovní výstavou projektu

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 10.9.2020 / 10.9.2020
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém