Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Na Krajském úřadě Ústeckého kraje zasedala povodňová komise

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
hochwasser
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, primátor Děčína Vladislav Raška, zástupci Povodí Labe a Povodí Ohře, Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje, Policie ČR, krajské hygienické stanice, Správy a údržby silnic Ústeckého kraje a krajského úřadu se sešli v neděli 5. července ve večerních hodinách na jednání Povodňové komise Ústeckého kraje.
 

 
 

Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, primátor Děčína Vladislav Raška, zástupci Povodí Labe a Povodí Ohře, Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje, Policie ČR, krajské hygienické stanice, Správy a údržby silnic Ústeckého kraje a krajského úřadu se sešli v neděli 5. července ve večerních hodinách na jednání Povodňové komise Ústeckého kraje.

    Důvodem jejich setkání byly bleskové záplavy na Ploučnici a Kamenici zapříčiněné přívalovými srážkami, ke kterým došlo 1., 2. a 4. července. Oba toky v těchto dnech dosáhly třetího stupně povodňové aktivity, kulminace odpovídaly stoletých průtokům. V současnosti již hladiny klesly pod úroveň stupňů povodňové aktivity. Povodně zasáhly obce Srbská Kamenice, Benešov nad Ploučnicí, Jánská , Dolní Habartice, Horní Habartice, Kerhartice, Markvartice, Veselé. Podle předběžných odhadů se škody dají vyčíslit v řádech desítek milionů.

 

    Primátor Děčína, Vladislav Raška v souvislosti s výší škod nechal na zvážení otázku stavu nebezpečí a vyžádání asistence armády. Jak Vladislav Raška připomněl, jen výše škod na dopravní infrastruktuře se pohybuje v desetimilionových částkách. Především v Dolních Habarticích nejsou dosud některé domy přístupné motorovými vozidly, voda strhal několik mostků, asi stovka lidí byla evakuována. 

    Povodňová komise proto hejtmance kraje doporučila prověřit možnosti čerpání státní pomoci na obnovu povodní zasaženého území a v případě potřeby vyhlásit stav nebezpečí ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Děčín v souladu se zákonem č. 12/2002 Sb. „Ústecký  kraj zatím postiženým obcím okamžitě poskytl 90 vysoušečů, chystáme také různý potřebný humanitární materiál,“ uvedla hejtmanka Jana Vaňhová.

 

    Jak na závěr setkání informoval povodňovou komisi ředitel závodu Dolní Labe z Povodí Labe Jindřich Zídek, podle hydrologické situace na Labi se s ohledem na situaci na horních tocích nepředpokládá v nejbližší době zhoršení situace. Podle informací meteorologů se nečekají srážky, který by mohly ovlivnit průtoky na Labi.

 

Připravila:  Veronika Kindlová, tisková mluvčí Ústeckého kraje

kancelář hejtmanky Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726; mob.tel 737 203 666

kindlova.veronika@kr-ustecky.cz

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Veronika Kindlová
Vytvořeno / změněno: 6.7.2009 / 6.7.2009 | Zveřejnit od-do: 6.7.2009-8.8.2009

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém