Orientační nabídka


 

Na krajském úřadu se konalo třetí jednání Kůrovcového kalamitního štábu

Nejpostiženějším regionem Ústeckého kraje od kůrovce je stále Šluknovský výběžek. Tato informace zazněla na 3. jednání Kůrovcového kalamitního štábu. Na jednání, které se uskutečnilo na krajském úřadu, byla dále prezentována data týkající se stavu kůrovcem napadených lesů na území Ústeckého kraje za stávající rok 2022 či možné predikce pro rok následující.
Tisková zpráva ze dne 7. listopadu 2022
Kůrovcový kalamitní štáb
 

 
 
Kůrovcová kalamita je mnohde v kraji sice minulostí, avšak v některých částech regionu stále probíhá v plné síle. Na Šluknovsku tak dochází, vzhledem ke geografickému umístění výběžku, k vysoké náročnosti na logistiku odvozu zpracovaného dříví ke koncovým odběratelům či zpracovatelům. Přítomní byli na jednání seznámeni také s výsledky odborných zkoumání týkající se např. napadení buků či vlivu zvěře na přirozenou obnovu v lesích.

„Přestože nosným tématem tohoto štábu bude i nadále existence a vliv lýkožroutů na stávající lesní porosty, přítomní členové se shodli, že je potřeba otevírat k diskuzi i další témata, jako je stav lesů při a po obnově po kůrovcové kalamitě, jaká opatření je nutné učinit, aby obnova lesa byla časově a ekonomicky udržitelná, co činit, aby i jiné (např. listnaté) porosty byly odolné proti biotickým škůdcům, zajištění dostatku finančních prostředků na rekonstrukci komunikací ve špatném technickém stavu i v důsledku zvýšeného využívání při transportu dříví či např. vznik možných omezení lesního hospodářství vyplývajících z požadavků orgánů ochrany přírody nebo vyhlášením v současné době nově diskutovanou Chráněnou krajinnou oblastí Krušné hory,“ uvedla náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Lubomíra Mejstříková.

Na krajském úřadu se uskutečnilo další jednání Kůrovcového kalamitního štábu
Na krajském úřadu se uskutečnilo další jednání Kůrovcového kalamitního štábu

Na snímku uprostřed náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Lubomíra Mejstříková
Na snímku uprostřed náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Lubomíra Mejstříková

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 7.11.2022 / 7.11.2022 | Zveřejnit od: 7.11.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém