Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Na Krizovém štábu Ústeckého kraje a Radě Ústeckého kraje se řešily desinfekce, roušky, doprava i odběrová místa

 
logo
Na mimořádných zasedáních Krizového štábu Ústeckého kraje a Rady Ústeckého kraje se v souvislosti se šířením koronaviru v kraji řešila potřeba nákupu desinfekčních prostředků a respirátorů třídy FFP2 i omezení kontaktu řidičů Dopravní společnosti Ústeckého kraje s cestujícími či vytvoření odběrových míst.
Tisková zpráva ze dne 17. března 2020
 

 
 

Ústecký kraj chce v maximální snaze o ochranu svých obyvatel pokrýt všechny požadavky poskytovatelů zdravotnických a sociálních služeb, ale i ostatních lidí, kteří mohou být v bezprostředním kontaktu s druhými. Proto se snaží sehnat co největší počet desinfekčních prostředků tak, aby mohla probíhat jejich distribuce také směrem k obcím. V souvislosti s tím Rada Ústeckého kraje schválila nákup 100 tisíc respirátorů třídy FFP2 v hodnotě téměř 19,4 milionů korun, které by měly být kraji k dispozici do 14 dní.

Rada Ústeckého kraje dále rozhodla, že se od úterý 17. března 2020 nebude v autobusech Dopravní společnosti Ústeckého kraje nastupovat předními dveřmi, nýbrž prostředními, případně zadními. „Tím se snažíme maximálně ochránit naše řidiče. Věřím, že i toto opatření přispěje ke zklidnění situace,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Aby se ulevilo Záchranné zdravotnické službě Ústeckého kraje, budou v okolí nemocnic Krajské zdravotní fungovat odběrová místa, kde se lidé, kteří mají teploty a respirační potíže, mohou nechat testovat na koronavirus. Předpokládá se, že bude vytvořeno 5 odběrových míst.

Ústecký kraj zřídil již minulý týden infolinku pro odběratele poskytující zdravotní a sociální služby ohledně distribuce osobních ochranných pomůcek 475 657 600, která je dostupná v době od 8 do 17 hodin včetně víkendů. Pro případné další informace, mohou poskytovatelé kontaktovat krajský úřad také prostřednictvím e-mailu oop@kr-ustecky.cz. Zde však upozorňujeme, že odpovědi nemusí být s ohledem na kapacity úřadu promptní.

Ústecký kraj denně zveřejňuje aktuální informace na webu www.kr-ustecky.cz.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 17.3.2020 / 17.3.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém