Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Na Litoměřicku chybí řidiči, od ledna dojde k omezení spojů

 
logo ÚK
Od 1. ledna 2019 bude autobusovou linkovou dopravu na Litoměřicku zajišťovat Dopravní společnost Ústeckého kraje. Jelikož se při přebírání řidičů od stávajícího dopravce TD BUS a.s. ukázalo, že situace v litoměřickém středisku je velmi špatná, je Ústecký kraj nucen na nezbytně nutnou dobu sáhnout k určité redukci jednotlivých spojů.
Tisková zpráva z 27. prosince 2018
 

Odkazy


 
 

„Při dojednávání podmínek převodu na DSÚK  se ukázalo, že autobusová doprava je v litoměřickém středisku ve velmi špatném, až zbědovaném stavu. Došlo k odchodu několika řidičů již v průběhu tohoto roku, další nebyli navzdory dohodám se společností TD BUS a.s. převedeni a působí u tohoto dopravce i nadále, případně jsou ve výpovědní lhůtě. Pro rozjezd Dopravní společnosti Ústeckého kraje v dané oblasti je v současné době k dispozici pouze 18 stálých pracovníků, což nestačí k provozu v plném rozsahu,“ vysvětluje situaci náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek.

Vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství informoval starosty všech obcí již před Vánocemi. Mimo jiné píše: „Jsme nuceni přistoupit k určité redukci jednotlivých spojů, která se dotkne zhruba poloviny linek. Jde v drtivé většině o spoje po 17. či 18. hodině, mizivé procento se pak týká spojů v brzkých ranních hodinách či během dopoledne. Školní spoje budou zajištěny bez omezení v plném rozsahu. Toto omezení se vztahuje pouze na dobu nezbytně nutnou, než se podaří zajistit dostatek řidičů k pokrytí celé objednávky Ústeckého kraje. Předpokládáme současně, že k najíždění plného provozu bude docházet postupně a v co nejkratší možné době.“

Ústecký kraj se omlouvá za komplikace, které dočasné omezení provozu cestujícím přinese. Tato situace by neměla mít dlouhé trvání. Konkrétní přehled nejetých spojů je uveden v příloze, omezení se dotkne jak spojů v pracovních dnech, tak spojů víkendových.

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 26.12.2018 / 26.12.2018 | Zveřejnit od: 27.12.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém