Orientační nabídka


 

Na počest horníků znělo Bílinou „Zdař Bůh“

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
web
Oslavnou hornického povolání, horníků i všech, kteří pracují v podzemí i v povrchových dolech, ožilo v sobotu Mírové náměstí se svým okolím v Bílině. Den horníků zahájil spolu s předsedou představenstva Severočeských dolů Ivo Pěgřímkem také hejtman Ústeckého kraje a starosta města Oldřich Bubeníček.
Tisková zpráva ze dne 10. září 2016
 

 
 

„Bílina je hornickým městem a její spolupráce s doly byla, je a bude, čehož je důkazem také dnešní den, “ řekl na úvod Oldřich Bubeníček. Jak dodal, horníci i obyvatelé města a okolí si poděkování formou oslavy zaslouží. Ivo Pěgřímek se mimo jiné zmínil o prolomení těžebních limitů na dole Bílina s tím, že také vládní činitelé pochopili důležitost těžby uhlí.

Slavnosti Dne horníků směřovalo vedení města Bílina stejně jako v minulých letech tematicky a historicky s využitím spolupráce s místními organizace, církví i firmami a zaměstnavateli nejen v hornictví. „Už v minulých letech jsme se přesvědčili, že vzdát hold horníkům touto formou je správná cesta. Lidé se mají setkávat a bavit,“ řekla 1. místostarostka města Bílina Veronika Horová. Vedle tradičního průvodu byla v letošním roce novinkou dražba panenek, které připravily děti z mateřských a základních škol. Jak řekli organizátoři akce, vydražené peníze poputují zpět do školství na zakoupení výtvarných a pracovních potřeb pro děti.

web
Den horníků v Bílině zahájil hejtman kraje a starosta města Oldřich Bubeníček  s předsedou představenstva Severočeských dolů Ivo Pěgřímkem (druhý zleva), ředitelem strategie as komunikace Rudolfem Kozákem a požehnat horníkům přišel také kněz. V popředí socha sv. Barbory, která je patronkou horníků.


web
Oslavy zahájil slavnostní průvod

web

 

 

web
Ocenění studenti škol s hejtmanem a vedoucími představiteli Severočeských dolů

web
Za práci pro město byli oceněni i vybraní občané

web
Místostarostka Veronika Horová byla první, kdo vydražil panenku

web
V Bílině nechyběl ani doprovodný program

web

web

 

 

 

 

 

 

 


 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 10.9.2016 / 10.9.2016 | Zveřejnit od-do: 10.9.2016-10.10.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém