Na půdě krajského úřadu řešili odborníci novinky v odpadovém hospodářství

001
Novinky v odpadové legislativě, pytlový sběr a informace kolem kovového odpadu. To byla hlavní témata 7. ročníku konference s názvem Teorie a praxe v odpadovém hospodářství, která se uskutečnila na půdě krajského úřadu Ústeckého kraje. Záštitu nad konferencí převzal krajský radní Arno Fišera. Radní Martin Klika pak celou konferenci zahájil.
Tisková zpráva ze dne 3. prosince 2014

Konference je společnou aktivitou Krajského úřadu Ústeckého kraje a společnosti EKO-KOM. I tentokrát se na ní sešli zástupci měst a obcí, svozových firem a technických služeb. Kromě novinek v legislativě v oblasti odpadů byli seznámeni s vývojem třídění v městech a obcích v celé České republice a mohli nahlédnout i pod pokličku odpadového hospodářství v Sasku. Nechyběly ani takzvané příklady dobré praxe, kde byly prezentovány konkrétní zkušenosti a poznatky z některých měst a obcí Libereckého a Ústeckého kraje.

V posledním bloku zazněly užitečné informace o Institutu pro udržitelný rozvoj měst a obcí ve směru odpadového hospodářství. Na závěr celého programu proběhly přednášky společností Elektrowin a Asekol, které seznámily účastníky s výsledky a vývojem zpětného odběru elektrozařízení a zpětného odběru malých a velkých domácích spotřebičů.

Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 3.12.2014 / 3.12.2014 | Účinnost od-do: 3.12.2014-3.1.2015