Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Kultura a památková péče

 

Na veletrhu PAMÁTKY 2014 se představil Ústecký kraj

 
1
Ústecký kraj se prezentoval na specializovaném veletrhu PAMÁTKY 2014 v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze - Holešovicích. Slavnostního zahájení se zúčastnila i paní Jitka Sachetová, radní Ústeckého kraje pro oblast kultury a památkové péče.
 

 
 

Na stánku Ústeckého kraje se promítaly fotografie historických objektů před opravou a po její realizaci. V mnoha případech se jednalo o objekty, jejichž obnova byla realizována prostřednictvím krajského dotačního Programu na záchranu a obnovu kulturních památek a Programu na záchranu a obnovu drobných památek a architektury dotvářející krajinu Ústeckého kraje.

Návštěvníci si mohli odnést celou řadu zajímavých propagačních materiálů, ale i metodickou pomoc od odborných pracovníků oddělení památkové péče v případě, že vlastní památku na území našeho kraje. Rady směřovaly především na možnosti čerpání dotací a způsoby rekonstrukce památkových objektů. Letos byl krajský stánek obohacen také zajímavou prezentací občanského sdružení Hrady Českého středohoří a spoty leteckých záběrů celé řady hradů a zámků nacházejících se na území severozápadních Čech.

Kraj se rovněž podílel na prezentaci obecně prospěšné společnosti Montanregion Krušné hory – Erzgebirge, jejíž stánek představoval nominaci vybraných hornických památek v Krušných horách na Seznam světového dědictví UNESCO.

Ústecký kraj je region se zajímavou minulostí a množstvím kulturních památek, které představují obrovský potenciál pro rozvoj cestovního ruchu. Účast na veletrhu je tak jednou z možností, jak toto bohatství představit široké veřejnosti.

 

Připravil: Adam Šrejber, KP

1
Stánek Ústeckého kraje čeká na první návštěvníky


 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 27.10.2014 / 27.10.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Kultura a památková péče

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce: Karina Strnadová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém