Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Nadační fond Dalkia naděloval své příspěvky

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
a
Nadační fond byl založený v roce 2000 a jeho hlavním cílem je přispět ke snížení nezaměstnanosti v regionech, ve kterých působí společnost Dalkia. Činnost Nadačního fondu spočívá v pomoci těm, kteří přišli se zajímavým podnikatelským záměrem, ale nemají dostatek prostředků na jeho realizaci.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 8.12.2008

 

 V pondělí 8. prosince 2008 se konalo v konferenčním sále Krajského úřadu Ústeckého kraje slavnostní předání symbolických šeků příjemcům nadačních příspěvků Nadačního fondu Dalkia Česká republika. Nadační fond, jehož zřizovatelem je energetická skupina Dalkia Česká republika, disponoval v roce 2008 částkou přesahující 26 milionů korun.

 

Nadační fond byl založený v roce 2000 a jeho hlavním cílem je přispět ke snížení nezaměstnanosti v regionech, ve kterých působí společnost Dalkia. Činnost Nadačního fondu spočívá v pomoci těm, kteří přišli se zajímavým podnikatelským záměrem, ale nemají dostatek prostředků na jeho realizaci. Nejvíce podporuje drobné a malé podnikatele, kteří přicházejí s projekty, které se zaměřují na služby a výroby i aktivity s veřejně prospěšným charakterem (služby obyvatelstvu, sociální služby, tradiční i netradiční řemesla a činnosti, které se týkají ochrany životního prostředí a aktivit volného času). Nadační fond se neomezuje pouze na finanční výpomoc, ale provádí i poradenskou činnost a asistuje při samotné realizaci projektů prostřednictvím jednotlivých „kmotrů“ projektů, kterými jsou zaměstnanci společnosti Dalkia. V průběhu necelých devíti let od svého založení pomohl Nadační fond Dalkia Česká republika vytvořit podmínky pro vznik 1 157 nových dlouhodobých pracovních míst (z toho 201 OZP) a podpořil celkem 567 projektů. V letošním roce pak pomohl vytvořit podmínky pro vznik 166 nových pracovních míst v rámci 134 schválených projektů. V Ústeckém kraji představuje 33 přijatých projektů 36 nových pracovních příležitostí. Jde o nová místa zejména ve službách a tradičních řemesel. Nadační fond Dalkia Česká republika působí v Moravskoslezském, Olomouckém a od května roku 2004 též v Ústeckém kraji.

 

Jak na slavnostním předávání šeků dnes zaznělo - V Ústeckém kraji máme v letošním roce úspěšné žadatele z okresů: Ústí nad Labem, Louny, Litoměřice, Most, Děčín a Teplice. Jejich podnikání je rozmanité, cíleně se zaměřuje na služby pro obyvatele. Jde o různá řemesla a služby, které člověk potřebuje a využívá v každodenním životě. (např. manikúra a pedikúra, kadeřnictví, kosmetika, masáže, salon pro psy, miniškolka, anglická školka, služby pro domácnost, praní prádla, cukrářská výroba, výroba uzenin, včelař, podkovář, zámečník, truhlář, zpracování skla, elektromontáže, alternativní zdroje, zemní práce, opravna aut.

 

připravila: Naďa Kocábková, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741,  737415959

kocabkova.n@kr-ustecky.cz

1

2

3

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 8.12.2008 / 8.12.2008 | Zveřejnit od-do: 8.12.2008-7.1.2009

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém